Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Jesteś w: Wiadomości rolnicze » Pasze

Nieznaczny spadek produkcji unijnych pasz w 2013 r.

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W 2013 roku produkcja mieszanek paszowych w Unii Europejskiej osiągnęła 153,8 mln ton, czyli o...

W 2013 roku produkcja mieszanek paszowych w Unii Europejskiej osiągnęła 153,8 mln ton, czyli o 0,2% mniej niż rok wcześniej – podaje FAMMU/FAPA.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Produkcja pasz przemysłowych dla trzody chlewnej zmalała się o 1,7%, pasz dla bydła i drobiu zwiększyła się odpowiednio o 0,8% oraz 0,6%. Segment produkcji pasz dla drobiu wzmocnił swoją pozycję rynkową przed branżą produkcji pasz dla świń.
 
Wzrost produkcji i zużycia pasz dla bydła w minionym roku wynikał z późnej wiosny w wielu częściach Europy oraz mniejszej produkcji pasz zielonych w tym czasie. Spośród najważniejszych producentów pasz w UE, zwyżkę produkcji odnotowano w Wielkiej Brytanii o 5% oraz w Polsce o 3%, a 1% spadek dotyczył Francji, Hiszpanii oraz Holandii.
 
Produkcja w Niemczech i we Włoszech utrzymała się na stabilnym poziomie. Niemcy umocniły pozycję lidera w UE pod kątem całkowitej produkcji mieszanek paszowych przed Francją oraz Hiszpanią. Produkcja pasz w Chorwacji zmniejszyła się o 7% do 590 tys. ton. Ostateczne dane unijnej produkcji pasz zostaną przedstawione w dniu 5 czerwca br. na 57 zjeździe FEFAC (Europejska Federacja Producentów Komponentów Paszowych).
 
Natomiast w odniesieniu do prognozy na rok 2014, to zdaniem FEFAC należy spodziewać się stabilizacji produkcji pasz dla drobiu oraz dalszej redukcji wytwarzania tych produktów dla sektora wieprzowiny o 0,5%.
 
Należy też oczekiwać 1% obniżki popytu na pasze dla bydła z uwagi na oczekiwaną poprawę warunków klimatycznych sprzyjających wegetacji na pastwiskach. Produkcja mieszanek paszowych w obecnym roku powinna się zmaleć o 1% w stosunku do poziomu produkcji z 2013 r.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Rosnące ceny jaj
 • Rosnące ceny jaj

  W drugiej połowie 2017 r. wystąpiła bardzo silny zwyżkowy trend cen na unijnym rynku jaj. Przyczyną było wykrycie niedozwolonych substancji i wycofanie dużych partii jaj z handlu detalicznego w...
 • Koszty paszowe w hodowli kurcząt pozostały niezmienne
 • Koszty paszowe w hodowli kurcząt pozostały niezmienne

  W okresie styczeń-luty br. nie zmieniły się miesięczne koszty paszowe w chowie kurcząt rzeźnych.
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
 • Precyzyjny Gospodarz na Targach AGRO-TECH w Minikowie
 • Precyzyjny Gospodarz na Targach AGRO-TECH w Minikowie

  W 2016 roku turniej Precyzyjny Gospodarz wystartował z nową, odświeżoną formułą. Pierwszych Precyzyjnych Gospodarzy w VI sezonie konkursu, poznaliśmy podczas AGRO-PARK w Lublinie i Opolagrze w...
 • Podrożało masło
 • Podrożało masło

  Obecnie, za kostkę możemy zapłacić praktycznie dwukrotnie więcej niż rok temu. Co jest zatem główną przyczyną tak dużej zwyżki cen?
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl