| Autor: redakcja1

Wzrost cen przemysłowych mieszanek pełnoporcjowych pasz dla kur niosek

Miesięczne ceny przemysłowych mieszanek pasz pełnoporcjowych dla kur niosek były w okresie styczeń-lipiec 2018 r. o 7,8% większe od notowanych rok wcześniej, a ceny płacone producentom jaj zwiększyły się w tym czasie o 13%.

Wzrost cen przemysłowych mieszanek pełnoporcjowych pasz dla kur niosek
Stosunek cen pasz i jaj zapewniały nadal rentowność produkcji jaj, jednak jej poziom zmniejszył się w odniesieniu do pierwszych miesięcy roku, a zwłaszcza z drugim półroczem 2017 r. Poza tym, dynamika cen otrzymywanych przez producentów jaj była w 2018 r. sporo mniejsza od tempa wzrostu cen jaj w handlu detalicznym.
 
Miesięczna cena detaliczna jaj konsumpcyjnych w analizowanym okresie wyniosła 0,69 zł za sztukę i była o 33% większa niż w takim samym czasie przed rokiem, W lipcu jaja sprzedawano w detalu po cenach niższych o 1,5% niż w czerwcu, ale o 27,5% wyższych niż przed rokiem. Jaja pozostały więc stosunkowo drogim źródłem białka zwierzęcego.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!