Komunikat Głównego Inspektora Ochrony Roślin i Nasiennictwa

GIORiN o wymaganiach Federacji Rosyjskiej, dotyczących zaopatrywania przesyłek importowanych do tego kraju w certyfikat bezpieczeństwa żywności.

 

Federalna Służba Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego Federacji Rosyjskiej, w nawiązaniu do ogłoszonego wcześniej komunikatu o wprowadzeniu od 15 grudnia 2010 r. restrykcji (z powodu przekraczania rosyjskich norm pozostałości środków ochrony roślin w płodach rolnych) w stosunku do niektórych eksporterów produktów pochodzenia roślinnego, powiadomiła o podjętej decyzji zawieszającej wprowadzenie ich w życie do czasu zakończenia przeprowadzenia negocjacji w tej sprawie z Komisją Europejską podczas spotkań z okazji Międzynarodowej Wystawy Rolniczo-Przemysłowej „Zielony Tydzień” w drugiej połowie stycznia 2011 r w Niemczech.


W zaistniałej sytuacji, do czasu podjęcia nowej decyzji, eksport do Federacji Rosyjskiej produktów pochodzenia roślinnego przeznaczonych do spożycia przez ludzi będzie odbywał się, dla wszystkich eksporterów, na dotychczas obowiązujących zasadach. Powyższe uzgodnienia zostały przyjęte na spotkaniu delegacji polskiej z przedstawicielami Rossielchoznadzoru w dniu 16 grudnia 2010 r. w Moskwie.

 

Źródło: http://piorin.gov.pl/

Tagi:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!