Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Potencjalne uruchomienie eksportu świeżych owoców jabłek i gruszek do USA

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W związku z możliwością finalizacji procedury analizy ryzyka (PRA) wspólnotowego wniosku 8...

W związku z możliwością finalizacji procedury analizy ryzyka (PRA) wspólnotowego wniosku 8 krajów członkowskich, w tym Polski, zainteresowanych eksportem świeżych jabłek i gruszek do USA, w ramach toczącej się procedury w bieżącym sezonie wegetacyjnym, planowana jest w Polsce wizyta inspektorów służby ochrony roślin APHIS (Animal and Plant Health Service). Efektem kontroli amerykańskich ekspertów, może być zakończenie wskazanej procedury i w konsekwencji dopuszczenie eksportu powyżej wskazanych owoców pochodzących ze zbiorów 2017 r.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Przekazane przez APHIS warunki eksportu, wymagają dwukrotnej kontroli miejsc produkcji (sadów). Pierwsza, powinna być przeprowadzona zaraz po kwitnieniu (do końca maja), z kolei druga, od dwóch do trzech tygodni przed zbiorem. Przeprowadzane przez inspektorów PIORiN kontrole odbywają się na koszt producenta. Jednym z wymogów eksportowych USA dla pakowalni/przechowalni jest również zapewnienie higieny żywności zgodnymi z zasadami HACCP.
 
Szczegółowe wymagania dotyczące zasad eksportu będą wkrótce dostępne w Wojewódzkich Inspektoratach Ochrony Roślin i Nasiennictwa oraz na stronie internetowej PIORiN. Zgodnie z wymaganiami APHIS, rejestracja sadów/miejsc produkcji powinna mieć miejsce do 31 maja każdego roku natomiast rejestracja przechowalni/pakowalni do 1 sierpnia.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Ceny skupu podstawowych gatunków owoców z drzew
 • Ceny skupu podstawowych gatunków owoców z drzew

  Ceny skupu podstawowych gatunków owoców z drzew, przy bardzo wysokiej podaży, zmniejszyły się w ujęciu roku.
 • Eksport produktów ogrodnictwa
 • Eksport produktów ogrodnictwa

  W 2016 r. wolumen eksportu warzyw razem z grzybami i przetworów warzywnych oraz owoców wraz z orzechami i przetworów owocowych wynosił odpowiednio 1,7 mln t i 1,8 mln t był wyższy niż przed...
 • Tajwan kolejnym kierunkiem eksportu polskich jabłek
 • Tajwan kolejnym kierunkiem eksportu polskich jabłek

  12 września br. w siedzibie Głównego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa odbyło się spotkanie otwierające wizytę przedstawicieli organizacji ochrony roślin Tajwanu. W spotkaniu udział...
 • Rolniku, pamiętaj!
 • Rolniku, pamiętaj!

  Komunikat Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Roślin i Nasiennictwa w Gdańsku w sprawie postępowania z niepełnowartościowymi środkami ochrony roślin na terenach objętych huraganem.
 • Przechwycono 122 ton nielegalnych środków ochrony roślin
 • Przechwycono 122 ton nielegalnych środków ochrony roślin

  Zatrzymanie 122-óch ton nielegalnych środków ochrony roślin to wynik niespełna 2-tygogodniowej międzynarodowej operacji pod kryptonimem Silver Axe II. W akcji kierowanej przez EUROPOL z udziałem...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl