Szansa na otwarcie dostępu do rynku wietnamskiego dla polskich jabłek

Na zaproszenie Głównego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa w dniach 28 września - 3 października 2015 r. przebywa w Polsce delegacja ekspertów Departamentu Ochrony Roślin Republiki Wietnamu.

Szansa na otwarcie dostępu do rynku wietnamskiego dla polskich jabłek
Jak wskazuje Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa, audyt jest jednym z elementów trwającej procedury oceny analizy ryzyka i ma na celu otwarcie dostępu do rynku wietnamskiego dla polskich jabłek.

W ramach wizyty eksperci wietnamscy odbędą szereg spotkań z administracją państwową, pracownikami naukowymi instytutów naukowo - badawczych, a także z przedstawicielami  związków branżowych  i stowarzyszeń  producentów oraz eksporterów owoców.

W trakcie pobytu delegacji zostały zaplanowane wizyty w miejscach produkcji oraz miejscach przechowywania i przygotowywania jabłek do sprzedaży na terenie województw: mazowieckiego i łódzkiego w celu zaprezentowania procesu produkcji, zbioru i konfekcjonowania owoców, a także systemów nadzoru nad integrowaną ochroną i bezpieczeństwem fitosanitarnym w produkcji jabłek.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!