| Autor: mikolaj

PIT: Większa liczba dzieci, to większa ulga

Blisko 7 tys. zł mogą odliczyć w zeznaniu podatkowym za rok 2015 rodzice wychowujący czwórkę dzieci. Co ważne, z ulgi na dziecko skorzystają w pełni nawet rodziny płacące podatki niższe od jej wysokości.

PIT: Większa liczba dzieci, to większa ulga

Ulga z tytułu wychowywania dzieci

Ulga z tytułu wychowywania dzieci jest najbardziej powszechną ulgą dla rodziców. Odliczamy ją w takiej samej formule jak w poprzednim roku. Kwoty odliczeń wynoszą: 1 112 zł rocznie na pierwsze i drugie dziecko, 2 000 zł – na trzecie oraz 2 700 zł – na czwarte i każde kolejne.

Rodzice, którzy płacą podatki niższe od wysokości ulgi, w poprzednich latach nie mogli wykorzystać jej w całości. Od 2015 r. mają już taką możliwość. - W załączniku do zeznania podatkowego wykazujemy pozostałą kwotę odliczenia i dzięki temu korzystamy z pełnej sumy przysługującego odliczenia, niezależnie od tego, jakie mamy dochody i podatek – wyjaśnia w wywiadzie z serwisem infoWire.pl Małgorzata Sator z Urzędu Skarbowego Warszawa-Wola.


Pamiętajmy, że przy jednym dziecku ulga przysługuje, gdy łączny dochód rodziców nie przekracza 112 tys. zł lub – jeśli rozliczamy się osobno – 56 tys. zł.Tagi:
źródło: