| Autor: redakcja

Bób BIZON - zgłoszony do Złoty Medal Polagra Premiery 2020

Bób BIZON – zgłaszający i producent PLANTICO - Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze Zielonki Sp. z o.o. | do Złoty Medal Polagra Premiery 2020

Bób BIZON - zgłoszony do Złoty Medal Polagra Premiery 2020
Bób Bizon -odmiana hodowli PlantiCo. Jedna z najwcześniejszych odmian, bardzo ceniona i poszukiwana na rynku. 33% to udział odmiany Bizon w sprzedaży bobu ogółem w Polsce (w kg, dane PIORiN). Okres wegetacji 70 - 75 dni, wysokość roślin 70 - 90 cm, strąki 14 – 17 cm, wypełnione 2 – 5 bardzo dużymi, jasno zielonymi nasionami. Dobrze łuskają się mechanicznie lub ręcznie. Polecany do przyspieszonej uprawy w gruncie i pod osłonami, do bezpośredniego spożycia i mrożenia. Wysoka tolerancja na chłody.

Zgłaszającym jest Hodowla w Zielonkach nawiązuje do zapoczątkowanej na Mazowszu w latach 30 minionego stulecia tradycji hodowli warzyw znanych wówczas prywatnych firm: C. Ulrich i Bracia Hoser. Hodowlę tą wznowiono wkrótce po zakończeniu wojny. Od 1992 roku funkcjonujemy jako Spółka z o.o., gdzie 100% udziałów ma Skarb Państwa, a nadzór sprawowała Agencja Nieruchomości Rolnych, a od 2017 r. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa KOWR z siedzibą w Warszawie. W lutym 2008 roku nastąpiło połączenie ze spółką PlantiCo Gołębiew, a w grudniu 2009 roku przejęliśmy Hodowlę Roślin Bronisze. Dzięki takim zmianom staliśmy się firmą hodowlano – nasienną o największym potencjale na polskim rynku.
 
Dzięki nowoczesnemu systemowi uszlachetniania i konfekcjonowania nasion, możemy zaoferować produkty najwyższej jakości, zarówno dla producentów wielkotowarowych, jak i ogrodników amatorów.
 
Uwaga tylko do 14 stycznia zagłosujesz na Złote Medale Polagra Premiery 2020 w kategorii
„Rośliny uprawne” wybór konsumenta. Warto oddać głos w tym jednym z prestiżowych nagród targowych!Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!