| Autor: redakcja3

eAgronom - zgłoszony do Złoty Medal Polagra Premiery 2020

eAgronom - zgłaszający i producent eAGRONOM Sp. z o.o. | do Złoty Medal Polagra Premiery 2020

eAgronom - zgłoszony do Złoty Medal Polagra Premiery 2020
eAgronom to program, który wspiera polskiego rolnika. Ułatwia zarządzanie gospodarstwem, pracownikami oraz polami, bo jest tworzony na podstawie opinii i potrzeb rolników. Dostępny online przez komputer oraz jako aplikacja mobilna. Program daje ogromną swobodę, bo umożliwia rolnikom wgląd w działanie ich gospodarstwa z dowolnego miejsca. Najważniejsze funkcje to m.in.: karty pól, ewidencja i plan nawożenia azotem (zgodne z Dyrektywą Azotanową), planowanie ŚOR i zabiegów, magazyn i budżet.

Oficjalnie eAgronom został założony w sierpniu 2016 roku z 3 osobami na pokładzie. Od początku priorytetem było słuchanie rolników, ich potrzeb i uwag, a następnie dodawanie nowych funkcji w naszym programie. W tym czasie otrzymaliśmy informacje zwrotne od ponad 200 rolników!

6 miesięcy po starcie, w styczniu 2017 roku w eAgronom było już zarządzanych 200 000 ha pól, na których rolnicy uprawiali zboża. Oznacza to, że w tak krótkim czasie, zdobyliśmy 70% udziału na rynku rolniczym w Estonii! Utwierdziło nas to w przekonaniu, że nasz program komputerowy dla rolników jest przydatny i potrzebny, a to napędziło nas do jeszcze cięższej pracy.

Bycie blisko i wspieranie rolników działa w dwie strony. Otrzymaliśmy do tej pory inwestycje od ponad 50 niezależnych rolników. Obecnie jesteśmy aktywni w Estonii, na Łotwie, Litwie, w Polsce, na Słowacji, w Czechach i Niemczech, zarabiając łącznie ponad 900 tys. euro.

Moim celem było podarowanie ojcu większej ilości czasu i zmniejszenie kosztów w rodzinnym gospodarstwie rolnym. Po dwóch latach udało się! W 2017 roku jego zysk wzrósł o 338% w porównaniu do wyników sprzed dwóch lat, a dzięki nawigacji eAgronom jeździł do swoich pól o 20 000 km mniej, niż rok wcześniej.

Uwaga tylko do 14 stycznia zagłosujesz na Złote Medale Polagra Premiery 2020  wybór konsumenta. Warto oddać głos w tym jednym z prestiżowych nagród targowych!

 


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!