| Autor: redakcja

Pszenica jara MHR JUTRZENKA - zgłoszona do Złoty Medal Polagra Premiery 2020

Pszenica jara MHR JUTRZENKA - zgłaszający i producent Małopolska Hodowla Roślin Sp. z o.o. | do Złoty Medal Polagra Premiery 2020

Pszenica jara MHR JUTRZENKA - zgłoszona do Złoty Medal Polagra Premiery 2020
MHR Jutrzenka przydatna jest do uprawy o mniej intensywnej technologii. Rośliny są średniej wysokości o podwyższonej odporności na wyleganie i choroby. Odmiana charakteryzuje się wczesnym terminem dojrzewania, co pozwala roślinie na uzyskanie wysokich plonów mimo częstych okresów susz występujących w ostatnim czasie. Odmiana z grupy jakościowej A. Posiada wyjątkowe walory piekarnicze. MHR Jutrzenka ma wysoką zawartość białka i glutenu oraz szczególną przydatność ziarna do celów przemiałowych.
 
Małopolska Hodowla Roślin Sp. z o.o. to selekcja pozytywnej i hodowli roślin rozpoczyna się w drugiej połowie XIX wieku, kiedy to Antoni Dobrzański, syn Juliana Dobrzańskiego rozpoczął prace hodowlane nad uszlachetnianiem buraka pastewnego. W kolejnych latach firma systematycznie rozwijała się łącząc się z innymi firmami hodowlano–nasiennymi i poszerzając zakres działalności. Na przestrzeni lat wielokrotnie zmieniała się organizacja firmy i jej nazwy, ale podstawowymi kierunkami działalności była hodowla i nasiennictwo buraka pastewnego, zbóż, kukurydzy. traw i roślin motylkowatych drobnonasiennych.
 
1872r. – Antoni Dobrzański podejmuje prace hodowlane nad uszlachetnianiem buraka pastewnego w firmie nasienno–handlowej Budziszowicach w powiecie jędrzejowskim. 
 
1902r. – Powołanie Spółki z o.o. pod nazwą Hodowla i Zbiorowa Produkcja Nasion A. Dobrzański Sp. z o.o. w celu zdobycia środków na prowadzenie kosztownej hodowli. 
 
1905r. – Rozpoczęcie prac nad hodowlą zbóż w majątkach braci Kleszczyńskich. Początkowo w Skrzeszowicach, następnie w Polanowicach.
 
1922r. – W Polanowicach pod kierunkiem inż. Zygmunta Mazurkiewicza został zorganizowany nowoczesny zakład hodowlany jako samodzielna jednostka administracyjna.
 
1939 – 1945r. – Kontynuacja prac hodowlanych w Polanowicach i Radziemicach.
 
Uwaga tylko do 14 stycznia zagłosujesz na Złote Medale Polagra Premiery 2020 w kategorii „Rośliny uprawne” wybór konsumenta. Warto oddać głos w tym jednym z prestiżowych nagród targowych!Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!