| Autor: redakcja1

Begonia zimowa (Begonia elatior)

Begonia zimowa to mieszaniec otrzymany w wyniku skrzyżowania dwóch gatunków B.socotrana X B.tuberhybrią. Jest uprawiana jako roślina ozdobna do dekoracji zewnętrznych i wewnętrznych. A to co nas zachwyca, budzi podziw to bajecznie kolorowe kwiaty w jasnych pastelowych barwach.

Begonia zimowa (Begonia elatior)
Begonia zimowa to bardzo trwała roślina doniczkowa ciesząca nasze oczy przez wiele długich tygodni. Rozpoczyna kwitnienie na przełomie jesieni i zimy i kwitnie przez cały rok z krótkimi przerwami. Liście begonii mają niesymetryczną blaszkę liściową, ale to jest tylko dodatkowym atutem tej rośliny. To co przyciąga wzrok to kwiaty przypominające swą budową kwiaty róży.
 
Kwiaty begonii są jednokolorowe lub dwukolorowe. W zasadzie pełna gama kolorystyczna od bieli poprzez żółcie, pomarańcze, róże i różne odcienie czerwieni.
 
Begonie lubią miejsca widne, temperatura optymalna to 20 stopni C, przy pełni kwitnienia możemy obniżyć temperaturę otoczenia o 2 do 3 stopni. Należy pamiętać, że begonia nie lubi przeciągu i chłodu. Latem możemy ją uprawiać na balkonie lub tarasie, nadaje się do wysadzania na grządki. Zimą stanowi piękną dekorację wnętrz (mieszkania, recepcje biurowe, hotelowe).
 
Na Rynku Hurtowym w Broniszach bardzo duży wybór begonii. Za doniczkę begonii zimowej zapłacimy od 7 do 15 złotych.


Tagi:
źródło: