Rośliny ozdobne i inne

 • 2018-06-19

  ESZEWERIA (ECHEVERIA) ma coraz więcej zwolenników

  Eszeweria należy do rodziny gruboszowatych. Do tego rodzaju należy około 150 gatunków roślin, występujących w obu Amerykach, szczególnie w Meksyku i Kalifornii.

 • 2018-02-13

  Fitoremediacja zamiast techniki

  Smog w polskich miastach to zimą gorący temat. Lekarze i znawcy problemu radzą, by w dniach, w których ilość pyłów zawieszonych w powietrzu znacząco przekracza normę, nie wychodzić z domu. Mało jednak mówi się o tym, że w pomieszczeniach powietrze jest równie mocno, a często nawet bardziej zanieczyszczone niż na zewnątrz. Z tym możemy jednak sobie poradzić relatywnie...

 • 2018-01-26

  Na ratunek wiosennym kwiatom

  Wyjątkowo ciepły początek stycznia sprawił, że wcześniej niż zwykle zaczynają rosnąć wczesnowiosenne rośliny cebulowe i bulwiaste. Na krokusy i narcyzy jest jednak jeszcze o wiele za wcześnie. Jeśli powrócą mrozy, co jest bardzo prawdopodobne, rośliny zmarzną. Możemy jednak próbować je uratować. Dr hab. Ewa Skutnik z Katedry Roślin Ozdobnych Wydziału Ogrodnictwa,...

 • 2017-12-21

  Gwiazda betlejemska na cały rok

  Poinsecja inaczej zwana gwiazdą betlejemską to jeden z symboli Bożego Narodzenia. Roślina przybyła do Europy z Ameryki Południowej i na stałe wpisała w klimat polskich świąt. Wszystko za sprawą oryginalnego wyglądu: uwagę przyciągają nie kwiaty, ale przykwiatki, czyli kolorowe – najczęściej czerwone – liście.

 • 2017-12-14

  Zima we wszystkich kolorach lata

  POINSECJE – CZYLI GWIAZDY BETLEJEMSKIE można dostać już od początku listopada. Gwiazda Azteków, Etoile d’amour, Gwiazda betlejemska – pod tą ostatnią nazwą najbardziej nam znana. Kojarzona ze Świętami Bożego Narodzenia. Na Rynku Hurtowym w Broniszach w pełnej ofercie kolorystycznej i w różnych wielkościach – w cenie od kilku złotych do kilkudziesięciu, za duże...

 • 2017-11-27

  Lubczyk jako roślina o szerokim zastosowaniu

  Lubczyk jest rośliną wieloletnią. W pierwszym roku wegetacji lubczyk tworzy dużą rozetę liści podobnych do liści selera. Kwitnienie lubczyku przypada w okres czerwca i lipca, a kwiaty są chętnie odwiedzane przez owady.

 • 2017-11-06

  Kanianka

  Chwast, o którym zapomniano, choć do wejścia Polski do Unii Europejskiej był chwastem kwarantannowym i ze względu na małe zagrożenie zniesiono wszystkie obwarowania kwarantannowe. Co ciekawe, niektóre gatunki kanianki w Europie podlegają ochronie, ponieważ są tak rzadkie.

 • 2017-11-01

  Nadal królują chryzantemy

  Chryzantemy dominują w ofercie kwiatów ciętych i doniczkowych. Jest z czego wybierać bowiem w uprawie jest około 260 odmian chryzantem.

 • 2017-10-04

  Drzewo tlenowe, a uprawa

  Plantatorzy w pełni zachwalają sadzonki drzewek firmy Oxytree solutions Polska. Drzewka te bardzo szybko rosną i mają dobrej jakości drewno. Drzewo tlenowe, a uprawa. Zobaczcie.

 • 2017-10-01

  Ponad 600 ha plantacji Oxytree w Polsce

  W niemal każdej części kraju znajduje się łącznie 600 ha plantacji, na których rośnie już ponad 300 tys. drzew Oxytree.

 • 2017-09-29

  Wstępne rozmowy do kontraktacji uzyskanego drewna z poletek

  Firma Oxtree solutions Polska przede wszystkim sprzedaje sadzonki, chociaż gwarantuje też kontraktacje pozyskanego drewna z plantacji na własny użytek.

 • 2017-06-23

  Od dziś Oxytree kupisz stacjonarnie!

  Oxytree, które do tej pory można było zamówić wyłącznie za pośrednictwem strony internetowej lub telefonicznie, dostępne są również stacjonarnie. Można nabyć je w centrach ogrodniczych oraz w siedzibach Przedstawicieli Handlowych Oxytree na terenie całego kraju.