Rośliny ozdobne i inne

 • 2020-09-17

  Calocephalus brownii (Kalocefalus Browna)

  Roślina z rodziny astrowatych. Pochodzi z dalekiej Australii, gdzie w naturalnych warunkach jest rośliną dziko rosnącą.

 • 2020-08-26

  Houttuynia cortada (Pstrolistka sercowata)

  Houttuynia cortada (Pstrolistka sercowata) - jest to roślina należąca do rodziny jaszczurzowatych. W środowisku naturalnym występuje w Azji. Lubi tereny wilgotne, zacienione ale jest odporna na niskie temperatury zewnętrzne. Można ją spotkać zarówno w górach, w Himalajach jak i w Chinach, Japonii czy w Korei.

 • 2020-07-20

  Coreopsis grandiflora – nachyłek wielkokwiatowy

  Roślina ta należy do rodziny astrowatych. W warunkach naturalnych występuje między innymi w Ameryce Północnej, głównie w Teksasie i rośnie tam na łąkach oraz terenach przydrożnych. Możemy ją spotkać także w Afryce i Ameryce Południowej.

 • 2020-03-05

  Kwiaty na Dzień Kobiet

  Dzień Kobiet to coroczne międzynarodowe święto obchodzone 8 marca od 1910 roku, a więc od ponad 100 lat. To właśnie w 1910 roku Międzynarodówka Socjalistyczna w Kopenhadze ustanowiła obchodzony na świecie Dzień Kobiet.

 • 2020-02-14

  Walentynki, czyli święto zakochanych

  Popularne Walentynki (Valentine’s Day) to coroczne święto zakochanych przypadające na 14 lutego. Ma ono charakter święta międzynarodowego. Sama nazwa święta wywodzi się od św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest co roku 14 lutego.

 • 2020-01-07

  Hiacynt (Hyacinthus Orientalis) zwiastunem wiosny

  Hiacynt jest rośliną z rodziny szparagowatych. Typowym przedstawicielem tego gatunku jest hiacynt wschodni występujący w naturze w pasie od Turcji po Palestynę.

 • 2019-11-04

  Chryzantema (Dendranthema Des Moul)

  Chryzantema należy do rodziny astrowatych i liczy kilkadziesiąt gatunków występujących w stanie dzikim głównie w Azji, w Chinach, Japonii, Korei i Mongolii.

 • 2019-08-26

  Peperomia

  Peperomia, czyli pieprzówka to rodzaj roślin z rodziny pieprzowatych. Do rodzaju peperomii należy kilkaset gatunków roślin, występujących w naturze w obszarze tropikalnym Ameryki Południowej, Środkowej i częściowo w Afryce.

 • 2019-08-05

  Hebe – bogini wiecznej młodości i wdzięku

  Hebe – rodzaj roślin z rodziny trędownikowatych, przetacznikowatych lub babkowatych, w zależności od ujęć taksonomicznych.

 • 2019-08-04

  Medinilla wspaniała (Medinilla magnifica) - najpiękniejsza roślina doniczkowa

  Roślina ta należy do rodziny zaczerniowatych, pochodzi z Filipin.

 • 2019-07-26

  Absolutny hit lata Pilea Peperomioides (Pieniążek)

  Pilea pochodzi z Azji, z Chin. W środowisku naturalnym występuje w znanej chińskiej prowincji Junnan. Pieniążek znany jest też pod innymi nazwami, najczęściej mówi się o nim roślina naleśnikowa lub roślina misjonarza.

 • 2019-05-11

  Pelargonia angielska (Pelargonium domesticum)

  Pelargonie to jedne z najbardziej popularnych roślin balkonowych i rabatowych. Ich zróżnicowanie gatunkowe sprawia, że znalazły także zastosowanie w dekoracji wnętrz (mieszkań, biur).

 • 2019-03-20

  Niezapominajka (Myosotis)

  Niezapominajka (niezabudka) – rodzaj roślin należących do rodziny ogórecznikowatych. Rodzaj obejmuje około 100 gatunków roślin zielnych. Występuje głównie w strefie klimatu umiarkowanego na obu półkulach. W Polsce dziko rośnie 13 gatunków.