Rośliny ozdobne i inne

 • 2018-10-12

  Zaczynamy sezon na chryzantemy

  Już za trzy tygodnie jedno z ważniejszych świąt w Kościele katolickim – uroczystość Wszystkich Świętych przypadająca tradycyjnie na dzień 1-go listopada i obchodzone następnego dnia Zaduszki.

 • 2018-06-27

  Szacowanie szkód spowodowanych suszą

  Zgodnie z obowiązującymi wytycznymi dla Komisji powołanych przez Wojewodę dotyczącymi ogólnych zasad szacowania szkód w gospodarstwach rolnych i działach specjalnych produkcji rolnej, w których wystąpiły szkody spowodowane przez suszę, grad, deszcz nawalny, ujemne skutki przezimowania, przymrozki wiosenne, powódź, huragan, piorun obsunięcie się ziemi lub lawinę straty...

 • 2018-06-21

  Dzień otwarty na plantacji Oxytree i szkolenie agrotechniczne

  Prezentacja 2-hektarowej uprawy, instruktaż dotyczący sadzenia, prowadzenia i pielęgnacji szybko rosnących drzew, a także możliwość zakupu Oxytree – to wszystko czeka na Was 30 czerwca 2018 roku na firmowej plantacji Oxytree w Stoszycach koło Wrocławia.

 • 2018-06-19

  ESZEWERIA (ECHEVERIA) ma coraz więcej zwolenników

  Eszeweria należy do rodziny gruboszowatych. Do tego rodzaju należy około 150 gatunków roślin, występujących w obu Amerykach, szczególnie w Meksyku i Kalifornii.

 • 2018-02-13

  Fitoremediacja zamiast techniki

  Smog w polskich miastach to zimą gorący temat. Lekarze i znawcy problemu radzą, by w dniach, w których ilość pyłów zawieszonych w powietrzu znacząco przekracza normę, nie wychodzić z domu. Mało jednak mówi się o tym, że w pomieszczeniach powietrze jest równie mocno, a często nawet bardziej zanieczyszczone niż na zewnątrz. Z tym możemy jednak sobie poradzić relatywnie...

 • 2018-01-26

  Na ratunek wiosennym kwiatom

  Wyjątkowo ciepły początek stycznia sprawił, że wcześniej niż zwykle zaczynają rosnąć wczesnowiosenne rośliny cebulowe i bulwiaste. Na krokusy i narcyzy jest jednak jeszcze o wiele za wcześnie. Jeśli powrócą mrozy, co jest bardzo prawdopodobne, rośliny zmarzną. Możemy jednak próbować je uratować. Dr hab. Ewa Skutnik z Katedry Roślin Ozdobnych Wydziału Ogrodnictwa,...

 • 2017-12-21

  Gwiazda betlejemska na cały rok

  Poinsecja inaczej zwana gwiazdą betlejemską to jeden z symboli Bożego Narodzenia. Roślina przybyła do Europy z Ameryki Południowej i na stałe wpisała w klimat polskich świąt. Wszystko za sprawą oryginalnego wyglądu: uwagę przyciągają nie kwiaty, ale przykwiatki, czyli kolorowe – najczęściej czerwone – liście.

 • 2017-12-14

  Zima we wszystkich kolorach lata

  POINSECJE – CZYLI GWIAZDY BETLEJEMSKIE można dostać już od początku listopada. Gwiazda Azteków, Etoile d’amour, Gwiazda betlejemska – pod tą ostatnią nazwą najbardziej nam znana. Kojarzona ze Świętami Bożego Narodzenia. Na Rynku Hurtowym w Broniszach w pełnej ofercie kolorystycznej i w różnych wielkościach – w cenie od kilku złotych do kilkudziesięciu, za duże...

 • 2017-11-27

  Lubczyk jako roślina o szerokim zastosowaniu

  Lubczyk jest rośliną wieloletnią. W pierwszym roku wegetacji lubczyk tworzy dużą rozetę liści podobnych do liści selera. Kwitnienie lubczyku przypada w okres czerwca i lipca, a kwiaty są chętnie odwiedzane przez owady.

 • 2017-11-06

  Kanianka

  Chwast, o którym zapomniano, choć do wejścia Polski do Unii Europejskiej był chwastem kwarantannowym i ze względu na małe zagrożenie zniesiono wszystkie obwarowania kwarantannowe. Co ciekawe, niektóre gatunki kanianki w Europie podlegają ochronie, ponieważ są tak rzadkie.

 • 2017-11-01

  Nadal królują chryzantemy

  Chryzantemy dominują w ofercie kwiatów ciętych i doniczkowych. Jest z czego wybierać bowiem w uprawie jest około 260 odmian chryzantem.

 • 2017-10-04

  Drzewo tlenowe, a uprawa

  Plantatorzy w pełni zachwalają sadzonki drzewek firmy Oxytree solutions Polska. Drzewka te bardzo szybko rosną i mają dobrej jakości drewno. Drzewo tlenowe, a uprawa. Zobaczcie.