| Autor: redakcja1

Chryzantemy na pierwszym planie

Na Rynku Hurtowym w Broniszach duży wybór kwiatów ciętych i roślin doniczkowych. Wiadomo, że o tej porze roku największe zejście mają chryzantemy zarówno te cięte jak i te doniczkowe.

Chryzantemy na pierwszym planie
Chryzantemy to drugi najpopularniejszy kwiat na świecie. Chętnie kupowane są jako kwiaty sezonowe do dekoracji na groby bliskich. Chryzantemy to wiele ciekawych odmian o różnorodnej kolorystyce, wielkości i pokroju. Chryzantemy cięte są w cenie od 3,00 do 6,00 złotych za sztukę. Najwyższą cenę notują tzw. kule. Cena od 5,50 do 6,00 złotych za sztukę. Chryzantemy tzw. pająki i pin-pongi kosztują około 4,00 złotych za sztukę. Chryzantemy (margaretki) są w cenie od 15,00 do 20,00 złotych za paczkę. Chryzantemy doniczkowe – tu ceny zaczynają się od kilku złotych za małą doniczkę do 30,00 złotych za doniczkę tych o najbardziej okazałych kwiatach. Przeważnie są to chryzantemy wielkokwiatowe z dużą ilością kwiatów.
 
O tej porze roku dobrze sprzedają się także wrzosy i mrozy. Oba gatunki chętnie kupowane i używane do kompozycji nagrobnych jak i do nasadzeń w donicach i skrzynkach. Dobrze zimują, znoszą niższe temperatury i są ozdobą grobów przez wiele zimowych miesięcy. Wrzosy są w cenie od 6,00 do 12,00 złotych za doniczkę, w zależności od wielkości doniczki i doboru odmian i kolorów. Mrozy kosztują około 2,50 za sadzonkę. Od kilku sezonów bardzo modną i ciekawą rośliną jest helleborus, czyli ciemiernik. Roślina ta może być piękną ozdobą tarasów, balkonów.

Na Rynku Hurtowym w Broniszach dostaniemy także gotowe wiązanki. W ofercie handlowców dostępne są wiązanki wykonane na sztucznym lub żywym podkładzie z kwiatami sztucznymi. Taka forma wiązanek szczególnie sprawdza się na grobach, które odwiedzamy okazjonalnie. Ceny wiązanek zaczynają się od 100,00 złotych. Im więcej kwiatów, dodatków tym wyższa cena. Na Rynku Hurtowym w Broniszach dostępne są gotowe zielone wianki. Ceny wianków uzależnione o średnicy, najmniejsze o średnicy 20 centymetrów kosztują 10,00 złotych za sztukę, za te największe zapłacimy 70,00 złotych za sztukę. Wianki pakowane są po 5 sztuk w paczce. Na Rynku Hurtowym w Broniszach dostaniemy już wiosenne kwiaty czyli tulipany. Tulipany są w cenie 1,40 za sztukę, w paczce 25 sztuk. W stałej ofercie są także lilie (cena od 3,50 do 5,00 złotych za gałązkę), alstromerie (od 1,50 do 3,00 za sztukę), frezje od 1,80 za sztukę, goździki 1,50 za sztukę oraz róże od 2,00 złotych za te w długości 40 centymetrów do 6,00 złotych za te w długości 80 – 90 centymetrów.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!