| Autor: redakcja1

Fikus benjamina (Ficus benjamina)

Roślina należy do rodziny morwowatych. W naturalnych warunkach jest okazałym drzewem, występuje w Azji, Australii i na Wyspach Salomona. W naszym klimacie za sprawą dekoracyjnych liści jest typową rośliną doniczkową. Roślina dość łatwa w uprawie, jeśli zapewnimy jej odpowiednie warunki i dobrą pielęgnację. W domu roślina dorasta do 2 metrów wysokości.

Fikus benjamina (Ficus benjamina)
Zdarza się, że w warunkach domowych fikus gubi liście. Przyczyn tego zjawiska może być kilka (kurz na liściach, skoki temperatury, przestawianie i obracanie rośliny, brak naturalnego, rozproszonego światła).
 
Fikus benjamina wymaga przepuszczalnej, żyznej gleby. Najlepsza temperatura otoczenia to 18 – 22 stopnie C. Zimą nie powinna ona spadać poniżej 16 stopni C. Młode rośliny wymagają corocznego przesadzania, natomiast starsze mogą być przesadzane co kilka lat (ciasna doniczka nie jest dla nich problemem).
 
Fikus benjamina (fikus płaczący) to idealna roślina do formowania, przycinania. Można z niej ukształtować tak modne i popularne drzewka w typie bonsai. Zabieg cięcia i formowania wykonujemy wiosną.
 
Na Rynku Hurtowym w Broniszach dostaniemy zarówno duże, pięknie rozgałęzione okazy fikusa benjamina jak i młode rośliny nadające się do samodzielnego formowania.Cena uzależniona jest od wielkości roślin, najwyższą cenę notują duże, okazałe egzemplarze.


Tagi:
źródło: