| Autor: redakcja1

Pantofelnik (Kalceolaria mieszańcowa)

Pantofelnik pochodzi z Ameryki Południowej, z And. Ma niepowtarzalną budowę kwiatu, przypominającą wyglądem domowe kapcie.

Pantofelnik (Kalceolaria mieszańcowa)
Występuje w kilku odcieniach żółci, pomarańczu i miedzi. Odmiany doniczkowe są roślinami jednorocznymi. Kwiaty mogą być jednobarwne, dwubarwne, pasiaste lub nakrapiane.  W ofercie producentów występuje także pantofelnik bylinowy, który ma znacznie mniejsze, drobniejsze kwiaty. Najlepszym miejscem do uprawy tej rośliny jest parapet okna północnego. Kalceolaria wymaga światła rozproszonego (ostre słońce powoduje poparzenie liści i kwiatów) i dość chłodnego pomieszczenia. Najlepsza temperatura do uprawy to 12 do 15 stopni. Pantofelnik lubi podlewanie, ziemia w doniczce musi być wilgotna. Kalceolaria to gęsta rozgałęziona roślina zielna o różnej wysokości, w zależności od odmiany. Jeśli zapewnimy jej odpowiednie warunki to będzie długo i obficie kwitła.
 
Na Rynku Hurtowym w Broniszach dostaniemy pantofelniki zarówno w małych jak i większych doniczkach, w cenie od 6,00 PLN  do kilkunastu złotych za doniczkę.


Tagi:
źródło: