| Autor: mikolaj

Podsumowanie konkursu Precyzyjny Gospodarz 2013

W 2013 roku konkurs Precyzyjny Gospodarz składał się z 10 eliminacji, które odbyły się podczas 5 różnych imprez. Tegoroczne zmagania rozpoczęliśmy w Kowalewie Pomorskim na targach Agro-Farma, a zakończyliśmy w Lublinie na targach AGRO-PARK. Zapraszamy do zapoznania się z podsumowaniem konkursu Precyzyjny Gospodarz Anno Domini 2013.

Podsumowanie konkursu Precyzyjny Gospodarz 2013
Przypomnijmy, iż Precyzyjnym Gospodarzem zostawała osoba, która przejechała w jak najkrótszym czasie tor w kształcie łuku, podobny do tego jaki trzeba przejechać podczas egzaminu na prawo jazdy. W tym roku do Waszej dyspozycji oddaliśmy ciągnik marki Zetor z przyczepą ośmiotonową firmy Metal-Fach.

Ubiegłoroczna edycja konkursu cieszyła się niebywałym zainteresowaniem ze strony uczestników. W związku z tym, przy technicznym wsparciu naszych partnerów postanowiliśmy zwiększyć liczbę rund eliminacyjnych z 6 do 10. W ten sposób jeszcze większa liczba osób miała szansę zmierzyć się o tytuł "Precyzyjnego Gospodarza".

Warto podkreślic, iż by stanąć do konkursu należało najpierw spełnić dwa podstawowe wymogi. Przede wszystkim trzeba było wylegitymować się prawem jazdy kategorii T, a także znajdować się w stanie absolutnej trzeźwości, w trakcie zapisów z jednym i z drugim bywało różnie... Osoby, które nie posiadały odpowiednich uprawnień na kierowanie ciągnikiem z przyczepą oraz będące pod wpływem środków odurzających lub alkoholu nie zostały dopuszczone do turnieju.
 
W 2013 roku mieliśmy większe szczęście do aury, która była mniej kapryśna niż w roku ubiegłym. Na ogół konkursy przebiegały w dobrych warunkach meteorologicznych bez deszczu, upałów, czy też mrozów. Niezmienne pozostało natomiast podejście uczestników turnieju, którzy we wszystkich eliminacjach ostro walczyli o miano tego najlepszego. To wszystko spowodowało, iż w 2013 r. niemalże co eliminacje  pobijano rekord trasy, który od sierpnia należy do Jonasza Glapiaka. Jego czas to 1:35:93. Warto podkreślić, iż wynik ten jest prawie o minutę i 30 sekund lepszy od nalepszego czasu w roku ubiegłym.

Organizatorem tegorocznej edycji konkursu Prezyzycyjny Gospodarz są Twój Portal Rolniczy Gospodarz.pl przy współpracy z Bankiem BGŻ oraz firmami Zetor Polska, Metal-Fach oraz organizatorami Targów.

Przypomnijmy, iż główną nagrodą w konkursie była nawigacja GPS oraz wycieczka do fabryki Zetora. Uczestnicy w zależności od zajętego miejsca otrzymali także zestaw gadżetów Gospodarz.pl, Zetor, Metal-Fach oraz Banku BGŻ.

Zobacz także: Precyzyjni Gospodarze 2012 z wizytą w fabryce Zetor w Czechach

Tegoroczne eliminacje miały miejsce w dniach 27-28 kwietnia podczas targów AGRO-FARMA w Kowalewie Pomorskim (Kujawsko-Pomorskie), 15 i 16 czerwca podczas X Wystawy Rolniczej OPOLAGRA 2013, 6 i 7 lipca w czasie AGRO-TECH w Minikowie, 24 i 25 sierpnia w czasie Wystawy ROLTECHNIKA w Wilkowicach oraz 26-27 października 2013 roku na targach AGRO-PARK w Lublinie.

Kliknij w poniższe linki, by przejść do poszczególnych relacji tekstowych i zdjęciowych.

Druga edycja konkursu Precyzyjny Gospodarz. Znamy pierwszego zwycięzcę

Turniej Precyzyjny Gospodarz w Kowalewie Pomorskim – dzień drugi (28 kwietnia)

Precyzyjny Gospodarz 2013 w Kamieniu Śląskim

Precyzyjny Gospodarz 2013 AGRO-TECH w Minikowie

Turniej „Precyzyjny Gospodarz” w Wilkowicach
 

Turniej „Precyzyjny Gospodarz” na AGRO-PARK Lublin 2013

Precyzyjny Gospodarz 2012 - zobacz zapis pierwszej edycji

 


Tagi:
źródło: