| Autor: redakcja1

Precyzyjny Gospodarz 2013 AGRO-TECH w Minikowie

W dniach 6-7 lipca 2013 roku w Minikowie k/Nakła, podczas Międzynarodowych Targów Rolno-Przemysłowych AGRO-TECH połączonych z XIV Regionalną Kujawsko-Pomorską Wystawą Zwierząt Hodowlanych odbył się kolejny etap Turnieju Precyzyjny Gospodarz.

Precyzyjny Gospodarz 2013 AGRO-TECH w MinikowieChętnych do wzięcia udziału w konkursie zarówno w sobotę, jak i w niedzielę było wielu, ale tylko nieliczni mieli szansę zawalczenia o główną nagrodę, jaką jest nawigacja GPS oraz wycieczka do fabryki Zetora.

Zanim jednak ochotnicy usiedli za kółkiem, zostali poddani badaniu alkomatem, a także musieli okazać ważne prawo jazdy na kategorię T, B+E lub C+E.
 
Każdy z Gospodarzy miał za zadanie wykonać manewr po łuku ciągnikiem Zetor Proxima 90 Plus z przyczepą dwuosiową, ośmiotonową Metal-Fach. By nieco ułatwić startującym zadanie, wraz z uczestnikiem jechał również instruktor, który w razie potrzeby mógł wesprzeć kierowcę. Nad całością zawodów czuwał także sędzia główny wraz z asystentami, którzy informowali o przekroczeniu wyznaczonego toru i doliczeniu punktów karnych.


 
Największe problemy uczestnikom sprawiało cofanie pojazdu i to podczas tego manewru rozstrzygały się wyniki konkursu. Walka była bardzo zacięta, a Gospodarze z wielką zawziętością i determinacją toczyli batalię o każdą jakże cenną sekundę. Pomimo palącego i ostrego słońca udało się jednak wyłonić zwycięzców dwóch eliminacji w Minikowie.  Warto nadminieć, iż w konkursach zdecydowały się wziąć udział dwie odważne panie, dla których przygotowano osobną kategorię.


(kliknij, aby powiększyć)

Przejdź na następną stronę by zobaczyć wyniki sobotnich i niedzielnych eliminacji.


Tagi:
źródło: