Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Niemcy – Wzrost produkcji cukru

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Według danych, w obecnym sezonie w Niemczech zostanie wyprodukowane prawdopodobnie o 35 procent...

Według danych, w obecnym sezonie w Niemczech zostanie wyprodukowane prawdopodobnie o 35 procent więcej cukru niż w minionym sezonie.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


W związku z tym zebranych zostanie prawdopodobnie 29,289 mln ton, czyli o 395 tysięcy ton więcej w stosunku do sezonu wcześniejszego.
Taki stan rzeczy to efekt lepszego plonowania, które jest na poziomie 74,4 tony na hektar w stosunku do zeszłosezonowego mieszczącego się w granicach 73,3 tony na hektar. Większe zbiory oznaczają wzrost produkcji cukru, którego kontyngent może osiągnąć wynik 4,673 mln ton w odniesieniu do 4,583 mln ton w minionym sezonie. Niestety to przekroczenie kwoty produkcyjnej o niemal 1,8 mln ton. To przekroczenie produkcji pozakwotowego cukru o blisko 200 tysięcy w porównaniu z założeniami przedstawionymi przez Komisję Europejską.
Do tego jeszcze wzrośnie wolumen eksportowy cukru pozakwotowego do 1,35 mln ton, a na rynek trafi 400 tysięcy ton tego surowca z nadwyżki produkcyjnej. Zatem łącznie będzie to 1,75 mln ton wraz z kolejnymi 1,5-2 mln ton cukru przeznaczonego na cele przemysłowe. Nadal jednak niewykorzystane zostanie około 1 mln ton cukry pozakwotowego.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Prognoza globalnych zbiorów zbóż
 • Prognoza globalnych zbiorów zbóż

  Globalne zbiory zbóż z wykluczeniem ryżu w sezonie 2018/2019 mogą wynieść 2 089 mln ton, czyli o 1% więcej niż w poprzednim sezonie, ale o 1% mniej niż w rekordowym sezonie 2016/2017, kiedy...
 • Samorząd wnioskuje o poprawę opłacalności upraw ekologicznych zbóż
 • Samorząd wnioskuje o poprawę opłacalności upraw ekologicznych zbóż

  W ramach PROW 2014-2020 znajduje się m.in. działanie „Rolnictwo ekologiczne", którego celem jest wspieranie dobrowolnych zobowiązań rolników, którzy podejmują się utrzymać lub przejść na...
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej
 • IUNG stwierdził wystąpienie suszy rolniczej

  IUNG-PIB zgodnie z wymogami Obwieszczenia opracował wartości klimatycznego bilansu wodnego dla wszystkich gmin Polski (2478 gmin) oraz w oparciu o kategorie gleb określił w tych gminach aktualny...
 • Nowe formy wparcia dla producentów mleka, świń i owiec
 • Nowe formy wparcia dla producentów mleka, świń i owiec

  Krajowa Rada Izba Rolniczych poinformowała o zmianach we wspieraniu przez ARR zadań związanych z ustanowieniem nadzwyczajnej pomocy dostosowawczej dla producentów mleka i rolników w innych...
 • Podrożało masło
 • Podrożało masło

  Obecnie, za kostkę możemy zapłacić praktycznie dwukrotnie więcej niż rok temu. Co jest zatem główną przyczyną tak dużej zwyżki cen?
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl