Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Niemcy – Wzrost produkcji cukru

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Według danych, w obecnym sezonie w Niemczech zostanie wyprodukowane prawdopodobnie o 35 procent...

Według danych, w obecnym sezonie w Niemczech zostanie wyprodukowane prawdopodobnie o 35 procent więcej cukru niż w minionym sezonie.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


W związku z tym zebranych zostanie prawdopodobnie 29,289 mln ton, czyli o 395 tysięcy ton więcej w stosunku do sezonu wcześniejszego.
Taki stan rzeczy to efekt lepszego plonowania, które jest na poziomie 74,4 tony na hektar w stosunku do zeszłosezonowego mieszczącego się w granicach 73,3 tony na hektar. Większe zbiory oznaczają wzrost produkcji cukru, którego kontyngent może osiągnąć wynik 4,673 mln ton w odniesieniu do 4,583 mln ton w minionym sezonie. Niestety to przekroczenie kwoty produkcyjnej o niemal 1,8 mln ton. To przekroczenie produkcji pozakwotowego cukru o blisko 200 tysięcy w porównaniu z założeniami przedstawionymi przez Komisję Europejską.
Do tego jeszcze wzrośnie wolumen eksportowy cukru pozakwotowego do 1,35 mln ton, a na rynek trafi 400 tysięcy ton tego surowca z nadwyżki produkcyjnej. Zatem łącznie będzie to 1,75 mln ton wraz z kolejnymi 1,5-2 mln ton cukru przeznaczonego na cele przemysłowe. Nadal jednak niewykorzystane zostanie około 1 mln ton cukry pozakwotowego.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Rolnicy coraz chętniej ubezpieczają swoje mienie
 • Rolnicy coraz chętniej ubezpieczają swoje mienie

  Nawet o jedną czwartą zwiększyło się zainteresowanie rolników ubezpieczeniami upraw po wprowadzeniu dopłat do składek z budżetu państwa w maksymalnej wysokości 65 proc., a także coraz...
 • Produkcja mięsa na użytek własny
 • Produkcja mięsa na użytek własny

  Wielu rolników preferuje do spożycia mięso pochodzące z własnego gospodarstwa. Szczególnie w okresie przedświątecznym nasila się ubój w gospodarstwach rolniczych.
 • Słów kilka o integrowanej ochronie roślin
 • Słów kilka o integrowanej ochronie roślin

  Stosowanie zasad Integrowanej Ochrony Roślin obowiązuje w Polsce i innych krajach UE od 1 stycznia 2014 roku i dotyczy wszystkich profesjonalnych użytkowników stosujących środki ochrony roślin....
 • Produkcja artykułów mleczarskich w Polsce
 • Produkcja artykułów mleczarskich w Polsce

  W okresie styczeń – wrzesień 2017 r. produkcja mleka płynnego, wraz z mlekiem przerzutowym wyniosła 2 437,4 mln l, czyli to o 4,0% więcej niż w analogicznym okresie 2016 r.
 • Postęp w uprawie pszenicy
 • Postęp w uprawie pszenicy

  W naszym regionie pszenica jest gatunkiem o podstawowym znaczeniu w kontekście bezpieczeństwa żywnościowego. W Polsce areał jej uprawy stanowi 25% powierzchni przeznaczanej pod zasiewy zbóż i...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl