| Autor: redakcja1

Handel unijnym zbożem

W minionym sezonie wyeksportowano około 21 mln ton unijnego zboża, a zatem o 23 procent mniej niż w sezonie wcześniejszym.

Handel unijnym zbożem
W przypadku wysyłki miękkiej pszenicy to obniżka o 32 procent w stosunku do sezonu poprzedzającego, a więc wolumen ten był w granicach 12,5 mln ton. Także pszenicy durum było mniej o 34 procent do 1,19 mln ton oraz jęczmienia. Niemniej jednak zwiększeniu uległ kontyngent eksportowy kukurydzy z 1,045 mln ton do 3,03 mln ton z sezonu ubiegłego.
Natomiast w omawianym czasie wzrósł import zbóż do poziomu 13,4 mln ton, a więc o 8 procent w stosunku do sezonu poprzedniego. W związku z tym sprowadzono więcej pszenicy, której kontyngent wyniósł 5,3 mln ton wobec wcześniejszych 2,6 mln ton oraz jęczmienia – 408 tysięcy ton w porównaniu z minionymi 251 tysiącami ton. Natomiast kukurydzy zakupiono o 18 procent mniej, co dało wynik 6,92 mln ton.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!