Rosja wstrzymuje import produktów mlecznych z Niemiec

Według Federalnej Służby Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego z dniem dzisiejszym (10.12.2012) zostanie wstrzymany import niektórych produktów mlecznych z kilku przedsiębiorstw zajmujących się produkcją mleka w Niemczech, zwłaszcza w Bawarii.

Rosja wstrzymuje import produktów mlecznych z Niemiec

Główną przyczyną wstrzymania importu są kontrole weterynaryjne, które wykazały, że wiele spośród przebadanych produktów nie spełniło wymagań certyfikacyjnych.
 

Zdaniem przedstawiciela rosyjskich władz weterynaryjnych, naruszenia te są systematyczne. Jednocześnie nie podejmuje się żadnych czynności związanych z walką z tym problemem.
 

Z danych wynika, że dostawy produktów mleczarskich do Rosji odbywały się ze 103 przedsiębiorstw niemieckich, spośród których już 21 zostało ukaranych zakazem eksportu na rynek rosyjski.
 

Ponadto zapowiedziano również wstrzymanie importu mięsa z Niemiec. Przewiduje się, że część mięsa, która sprowadzana jest od niemieckich dostawców pochodzi bowiem prawdopodobnie z państw trzecich, m.in. z Pakistanu i Chin.
 

W lutym przyszłego roku planowana jest kolejna inspekcja na terenie Niemiec.Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!