Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Copa-Cogeca ws. przyjętego pakietu aktów delegowanych WPR

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Copa-Cogeca wyraziła zadowolenie z faktu, że zarówno Rada Europejska jak i Parlament...

Copa-Cogeca wyraziła zadowolenie z faktu, że zarówno Rada Europejska jak i Parlament Europejski przyjęły pierwszy pakiet aktów delegowanych nowej wspólnej polityki rolnej (WPR) podkreślając, że jest to pierwsza reforma WPR po wprowadzeniu współdecyzji. Widać, że proces ten działa.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Przewodniczący Copa Albert Jan Maat powiedział - Popieram wynik głosowania ministrów rolnictwa UE i decyzję eurodeputowanych odnośnie nowej WPR. Chciałbym podziękować Komisji Europejskiej, europosłom i Radzie za poczynione postępy. Z radością przyjęliśmy deklarację Komisji odnośnie aktów delegowanych nowej WPR. Powinny one pozwolić rolnikom na wdrożenie instrumentów zazieleniania wprowadzonych w reformie, bez ryzyka dla produkcji UE. Jest to niezmiernie ważne, zwłaszcza ze względu na wzrost zapotrzebowania na żywność, niewielkie zapasy i wahania rynków.

Przewodniczący Cogeca Christian Pèes powiedział - To państwa członkowskie wprowadzą szczegółowe zasady na szczeblu krajowym. Będziemy uważnie obserwować ten proces, by upewnić się, że biurokracja się zmniejszy, rolnicy będą pracować w uczciwych warunkach, a sektor rolny UE będzie rentowny w przyszłości. Zrobimy wszystko, by nowa WPR stała się sukcesem. Rolnicy i ich spółdzielnie wytwarzają wysokiej jakości żywność oraz dostarczają społeczeństwu dóbr i usług środowiskowych oraz są ważne dla wzrostu i zatrudnienia. Chcemy upewnić się, że rolnicy, leśnicy i spółdzielnie będą prowadzić opłacalną produkcję oraz uzyskają wyższe przychody z rynku za wszelakie usługi, jakie świadczą społeczeństwu.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Produkcja mięsa w Europie przesuwa się na wschód
 • Produkcja mięsa w Europie przesuwa się na wschód

  Przeobrażenia gospodarcze i polityczne powodują zmiany w każdej branży. Sektor mięsa w UE jest tego idealnym przykładem – stopniowo, ale nieustannie zmniejsza się produkcja w „starej UE”...
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat

  27 listopada br. w Brukseli podczas spotkania Komitetu Odwoławczego osiągnięto porozumienie odnośnie przedłużenia zezwolenia glifosatu w Unii Europejskiej na 5 lat.
 • Nadal rosną ceny polskich jaj
 • Nadal rosną ceny polskich jaj

  W ostatnich dwóch latach ceny jaj były niskie. Bardzo niska była też opłacalność ich produkcji. W ostatnich miesiącach br. ceny jaj zarówno konsumpcyjnych, jak i do przetwórstwa rosną.
 • Razem łatwiej
 • Razem łatwiej

  Wnioski o przyznanie wsparcia na "Tworzenie grup producentów i organizacji producentów" PROW 2014 - 2020 będzie można składać od 30 października do 28 grudnia 2017 r. w Oddziałach Regionalnych...
 • Przedsiębiorcy z sektorów przetwórstwa, chowu i hodowli ryb mogą ubiegać się o pomoc finansową
 • Przedsiębiorcy z sektorów przetwórstwa, chowu i hodowli ryb mogą ubiegać się o pomoc finansową

  Przedsiębiorstwa prowadzące działalność w zakresie przetwarzania produktów rybnych, chowu lub hodowli ryb mogą ubiegać się o pomoc na inwestycje w ramach działania 5.4 "Przetwarzanie...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl