Dzięki pracy dzielnicowych zabezpieczono nielegalne wyroby tytoniowe o wartości prawie 180 tys. złotych

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Zgorzelcu na jednej z posesji na terenie powiatu zgorzeleckiego zabezpieczyli papierosy i tytoń bez polskich znaków skarbowych akcyzy o łącznej wartości rynkowej niemal 180 tys. złotych. W sprawie zarzuty usłyszał właściciel posesji, od którego na poczet przyszłej kary zabezpieczono mienie o wartości ponad 60 tysięcy złotych. Teraz mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Dzięki pracy dzielnicowych zabezpieczono nielegalne wyroby tytoniowe o wartości prawie 180 tys. złotych
Zgorzeleccy policjanci na podstawie informacji uzyskanych od dzielnicowych przeprowadzili przeszukanie pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych na jednej z posesji, gdzie zabezpieczyli prawie 140 tys. sztuk papierosów i ponad 17 kg tytoniu bez polskich znaków skarbowych akcyzy.
 
Wartość czarnorynkowa takiej ilości nielegalnych wyrobów tytoniowych, oszacowana została na kwotę 180 tys. złotych. Właściciel posesji usłyszał już zarzuty. Za popełnione czyny grozi mu kara grzywny oraz pozbawienia wolności do lat 3, a także przepadek zabezpieczonego mienia. Od podejrzanego, na poczet przyszłych kar majątkowych, policjanci zabezpieczyli mienie na łączną kwotę ponad 60 tys. złotych.


Tagi:
źródło: