Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
ETO w sprawie ochrony zwierząt

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W ramach współpracy Najwyższej Izby Kontroli i Europejskiego Trybunału Obrachunkowego,...

W ramach współpracy Najwyższej Izby Kontroli i Europejskiego Trybunału Obrachunkowego, członek ETO Janusz Wojciechowski spotkał się z Radą do Spraw Ochrony Zwierząt, powołaną przez Prezesa NIK.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Działania Rady na rzecz poprawy dobrostanu zwierząt pokrywają się z zamierzeniami, jakie zostały przyjęte przez ETO w planie pracy na 2017 r. Po raz pierwszy w 40-letniej historii Europejskiego Trybunału Obrachunkowego podjęta zostanie kontrola ściśle dotycząca ochrony zwierząt.

Przedstawiciel Trybunału, Janusz Wojciechowski z dużym zainteresowaniem wysłuchał pracowników NIK i przedstawicieli środowisk związanych z ochroną zwierząt, wchodzących w skład Rady. Poinformował, że kontrola o dobrostanie zwierząt została wprowadzona do planu pracy ETO. Wkrótce audytorzy Europejskiego Trybunału Obrachunkowego sprawdzą czy przepisy wynikające z prawa unijnego mają odzwierciedlenie w państwach członkowskich i jak funkcjonuje system kontroli, czy środki finansowe na ochronę zwierząt wydawane są efektywnie - powiedział Janusz Wojciechowski, członek  ETO.

Wiceprezes NIK Ewa Polkowska przypomniała, że NIK przeprowadziła w ostatnich latach kilka kontroli dotyczących zagadnienia ochrony zwierząt, w tym kontrolę zapobiegania bezdomności zwierząt, która wykazała, że działania ograniczające się przede wszystkim do wyłapywania i umieszczania zwierząt w schroniskach nie zapobiegają bezdomności. Rozwiązanie tego problemu wymaga kompleksowych i wielokierunkowych działań profilaktycznych, obejmujących znakowanie i ewidencjonowanie wszystkich zwierząt oraz wprowadzenie realnych zachęt do upowszechnienia kastracji i sterylizacji zwierząt mających właścicieli. Rada do Spraw Ochrony Zwierząt zainicjowała m.in. kontrolę dotyczącą nadzoru nad transportem i ubojem zwierząt gospodarskich oraz wykorzystania zwierząt w badaniach naukowych.

Czytaj dalej na następnej stronie...


1 2

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl