Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Już niedługo umowa o wolnym handlu UE-Japonia

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Unijna organizacja rolników Copa-Cogeca domaga się od Komisji Europejskiej przyspieszenia...

Unijna organizacja rolników Copa-Cogeca domaga się od Komisji Europejskiej przyspieszenia negocjacji w celu zawarcia umów o wolnym handlu z Japonią, Meksykiem i Indonezją – informuje FAMMU/FAPA.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


W ocenie Copa-Cogeca, porozumienie z Japonią powinno zostać podpisane w ciągu najbliższych 6 miesięcy, co miałoby poprawić sytuację na rynku wieprzowiny i mleka w UE. Do tej pory odbyło się 16 rund negocjacyjnych między UE i Japonią, aktualnie trwa 17 runda (26-30 września).

 

Japonia jest dominującym na świecie importerem netto wieprzowiny. W 2015 r. była drugim po Chinach odbiorcą unijnej wieprzowiny z grona krajów trzecich. W pierwszym półroczu 2016 r. Japonia zaimportowała ok. 429 tys. ton wieprzowiny, czyli więcej o 13% niż w tym samym okresie 2015 r. Z kolei największymi dostawcami wieprzowiny były UE i USA. Unijny wywóz do Japonii zwyżkował w ciągu roku o ponad 20% i stanowił 8% całkowitego eksportu wieprzowiny z ugrupowania. Udział Unii w japońskim imporcie wzrósł w tym czasie do 38% wobec 32% w I półroczu 2015 r. 

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Produkcja mięsa w Europie przesuwa się na wschód
 • Produkcja mięsa w Europie przesuwa się na wschód

  Przeobrażenia gospodarcze i polityczne powodują zmiany w każdej branży. Sektor mięsa w UE jest tego idealnym przykładem – stopniowo, ale nieustannie zmniejsza się produkcja w „starej UE”...
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat
 • Glifosat ostatecznie na 5 lat

  27 listopada br. w Brukseli podczas spotkania Komitetu Odwoławczego osiągnięto porozumienie odnośnie przedłużenia zezwolenia glifosatu w Unii Europejskiej na 5 lat.
 • Nadal rosną ceny polskich jaj
 • Nadal rosną ceny polskich jaj

  W ostatnich dwóch latach ceny jaj były niskie. Bardzo niska była też opłacalność ich produkcji. W ostatnich miesiącach br. ceny jaj zarówno konsumpcyjnych, jak i do przetwórstwa rosną.
 • Razem łatwiej
 • Razem łatwiej

  Wnioski o przyznanie wsparcia na "Tworzenie grup producentów i organizacji producentów" PROW 2014 - 2020 będzie można składać od 30 października do 28 grudnia 2017 r. w Oddziałach Regionalnych...
 • Przedsiębiorcy z sektorów przetwórstwa, chowu i hodowli ryb mogą ubiegać się o pomoc finansową
 • Przedsiębiorcy z sektorów przetwórstwa, chowu i hodowli ryb mogą ubiegać się o pomoc finansową

  Przedsiębiorstwa prowadzące działalność w zakresie przetwarzania produktów rybnych, chowu lub hodowli ryb mogą ubiegać się o pomoc na inwestycje w ramach działania 5.4 "Przetwarzanie...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl