Kierował ciągnikiem rolniczym z przyczepą pomimo sądowego zakazu, aktualnych badań technicznych pojazdu i OC

Policjanci ruchu drogowego ze Złotoryi zatrzymali kierowcę ciągnika rolniczego, który ruszył w drogę pomimo zakazu kierowania pojazdami. Traktor nie posiadał ważnych badań technicznych i zawartej polisy OC a podczepiona do maszyny przyczepa nie była dopuszczona do ruchu. 30-latkowi grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat oraz wysoka kara finansowa.

Kierował ciągnikiem rolniczym z przyczepą pomimo sądowego zakazu, aktualnych badań technicznych pojazdu i OC
Policjanci złotoryjskiej drogówki, w jednej z miejscowości na terenie gminy Zagrodno zatrzymali do kontroli ciągnik rolniczy z przyczepą, kierowany przez 30-letniego mężczyznę. Powodem kontroli był brak tablic rejestracyjnych. W trakcie kontroli okazało się, że traktor nie posiada ważnych badań technicznych i nie ma opłaconej polisy obowiązkowego ubezpieczenia OC. Z kolei przyczepa w ogóle nie była dopuszczona do ruchu. Dodatkowo sprawdzenie w policyjnych systemach informatycznych wykazało, że mężczyzna posiada aktualny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany na okres 3 lat.
 
Za popełnione wykroczenia i przestępstwo polegające na niezastosowaniu się do orzeczenia sądu o zakazie kierowania pojazdami mechanicznymi 30-latek odpowie przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat oraz wysoka grzywna. Ponadto funkcjonariusze skierowali pismo do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego informujące o niezawartej polisie OC, za co grozi grzywna w wysokości ponad 6 tys. zł.


Tagi:
źródło: