Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Negocjacje w sprawie TTIP: europosłowie przyjmą zalecenia dla KE

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Zalecenia dla Komisji Europejskiej w sprawie rozmów z USA dotyczących Transatlantyckiego...

Zalecenia dla Komisji Europejskiej w sprawie rozmów z USA dotyczących Transatlantyckiego Partnerstwa w dziedzinie Handlu i Inwestycji (TTIP) wracają pod obrady plenarne w lipcu, po tym jak czerwcowa debata i głosowanie zostały odwołane, aby dać posłom więcej czasu na osiągnięcie porozumienia w sprawie rekomendacji dotyczącej rozstrzygania sporów między inwestorami a państwami. Debata odbędzie się we wtorek, a głosowanie w środę.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Umowa TTIP, negocjowana przez UE i USA od 2013 roku, ma doprowadzić do utworzenia największej na świecie strefy wolnego handlu. Od samego początku znaczna większość posłów do PE zdecydowanie popierała te rozmowy, dostrzegając w porozumieniu szanse na wzrost gospodarczy i tworzenie miejsc pracy. Jednocześnie jednak Parlament wyznaczał margines negocjacyjny, którego przekroczenie mogloby stanowić zagrożenie dla interesów UE. Posłowie opowiadali się na przykład za wyłączeniem z negocjacji usług audiowizualnych.

Początkowo zarówno debata jak głosowanie miały odbyć się w czerwcu, ale z powodu dużej liczby poprawek zostały odłożone na później. W środę Parlament Europejski będzie głosować nad rezolucją przygotowaną przez komisję handlu międzynarodowego przy współudziale 13 innych komisji parlamentarnych. Projekt rezolucji obejmuje ocenę poczynionych do tej pory postępów oraz zalecenia dotyczące celów, które Unia powinna osiągnąć, i dziedzin, w których interesy UE wymagają szczególnej ochrony, takich jak rolnictwo, zamówienia publiczne, ochrona danych osobowych, energia i prawa pracownicze.

Komisja handlu międzynarodowego zdecydowała 29 czerwca, że poprawki i wnioski o głosowania rozłączne zgłoszone na czerwcowej sesji plenarnej zostaną również poddane pod głosowanie.

Porozumienie TTIP, po opracowaniu go przez negocjatorów z UE i Stanów Zjednoczonych, będzie wymagało poparcia Parlamentu Europejskiego i Rady UE, aby wejść w życie.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl