| Autor: redakcja1

Ostatnie dni na złożenie wniosku o wypłatę rekompensaty za I półrocze 2019 r.

Zbliża się ostateczny termin na złożenie wniosku, o którym mowa w art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 28 grudnia 2018 r. o zmianie ustawy o podatku akcyzowym oraz niektórych innych ustaw, o wypłatę kwoty różnicy ceny za okres I półrocza 2019 r.

Ostatnie dni na złożenie wniosku o wypłatę rekompensaty za I półrocze 2019 r.
Wniosek ten może być złożony przez przedsiębiorstwa obrotu oraz odbiorców końcowych kupujących energię elektryczną na giełdzie towarowej w nieprzekraczalnym terminie do 7 października 2019 r. Jego niezłożenie bądź złożenie w sposób inny niż określony w ustawie spowoduje utratę prawa do ubiegania się o rekompensatę.
 
Należy pamiętać, że:
  • wnioski należy składać przez Platformę elektroniczną udostępnioną przez Zarządcę Rozliczeń S.A.,
  • przed złożeniem wniosku wymagane jest zarejestrowanie się oraz aktywowanie konta,
  • formularze wniosków, dokumenty niezbędne do dokonania rejestracji oraz instrukcje znajdują się na stronie www.zrsa.pl w zakładce: systemy wsparcia.
Mając na uwadze powyższe, Ministerstwo Energii zachęca do przystąpienia do realizacji procesu rejestracji, aktywacji konta i złożenia wniosku z odpowiednim wyprzedzeniem.
 


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!