Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Papierosy bez polskich znaków akcyzy ujawnione podczas kontroli drogowej

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


700 rygli papierosów różnych marek, nie mających polskich znaków akcyzy, ujawnili policjanci...

700 rygli papierosów różnych marek, nie mających polskich znaków akcyzy, ujawnili policjanci z bydgoskiej „drogówki” podczas prowadzonej kontroli drogowej. „Właściciele” nielegalnych wyrobów tytoniowych odpowiedzą za swój czyn w oparciu o przepisy kodeksu karnego skarbowego.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


14.05.18 patrol Wydziału Ruchu Drogowego bydgoskiej komendy dbał o bezpieczeństwo ruchu drogowego na drodze krajowej nr 10 w rejonie Solca Kujawskiego. Około godziny 20:00 do dawanych przez policjantów sygnałów do zatrzymania nie zastosował się kierujący bmw. Mężczyzna na ich widok zjechał w przeciwnym kierunku i wjechał na posesję. Policjanci natychmiast podjęli za nim pościg i zatrzymali go oraz towarzyszącą mu kobietę.
 
Chwilę później podczas kontroli obowiązkowego wyposażenia pojazdu, w bagażniku, policjanci ujawnili kartony z papierosami, które nie miały polskich znaków akcyzy. Takie same opakowania znajdowały się na tylnym siedzeniu auta pod przykryciem. „Właściciele” zapytani o ich pochodzenie oświadczyli, że zakupili je w Warszawie i są one przeznaczone do dalszej sprzedaży.
 
Po przeliczeniu ich okazało się, że jest to 700 rygli papierosów różnych marek. W ten sposób para uszczupliła dochody Skarbu Państwa na kwotę 140 tys. złotych.
 
58-letnia kobieta i 31-letni mężczyzna zostali zatrzymani. Oboje minioną noc spędzili w policyjnym areszcie. Odpowiedzą za posiadanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl