Papierosy bez polskich znaków akcyzy ujawnione podczas kontroli drogowej

700 rygli papierosów różnych marek, nie mających polskich znaków akcyzy, ujawnili policjanci z bydgoskiej „drogówki” podczas prowadzonej kontroli drogowej. „Właściciele” nielegalnych wyrobów tytoniowych odpowiedzą za swój czyn w oparciu o przepisy kodeksu karnego skarbowego.

Papierosy bez polskich znaków akcyzy ujawnione podczas kontroli drogowej
14.05.18 patrol Wydziału Ruchu Drogowego bydgoskiej komendy dbał o bezpieczeństwo ruchu drogowego na drodze krajowej nr 10 w rejonie Solca Kujawskiego. Około godziny 20:00 do dawanych przez policjantów sygnałów do zatrzymania nie zastosował się kierujący bmw. Mężczyzna na ich widok zjechał w przeciwnym kierunku i wjechał na posesję. Policjanci natychmiast podjęli za nim pościg i zatrzymali go oraz towarzyszącą mu kobietę.
 
Chwilę później podczas kontroli obowiązkowego wyposażenia pojazdu, w bagażniku, policjanci ujawnili kartony z papierosami, które nie miały polskich znaków akcyzy. Takie same opakowania znajdowały się na tylnym siedzeniu auta pod przykryciem. „Właściciele” zapytani o ich pochodzenie oświadczyli, że zakupili je w Warszawie i są one przeznaczone do dalszej sprzedaży.
 
Po przeliczeniu ich okazało się, że jest to 700 rygli papierosów różnych marek. W ten sposób para uszczupliła dochody Skarbu Państwa na kwotę 140 tys. złotych.
 
58-letnia kobieta i 31-letni mężczyzna zostali zatrzymani. Oboje minioną noc spędzili w policyjnym areszcie. Odpowiedzą za posiadanie wyrobów tytoniowych bez polskich znaków skarbowych akcyzy.


Tagi:
źródło: