| Autor: redakcja11

Pociąg towarowy z Chin przyjechał do Polski

Do Warszawy przyjechał wczoraj pociąg towarowy z Chin "China Railway Express". W uroczystości przyjęcia pierwszego składu wzięli udział prezydent Andrzej Duda oraz przewodniczący ChRL Xi Jinping. W uroczystej inauguracji tego połączenia kolejowego uczestniczył również minister rolnictwa i rozwoju wsi Krzysztof Jurgiel.

Pociąg towarowy z Chin przyjechał do Polski

W wagonach pociągu przyjechały do Polski części samochodowe i elektronika z Chin.
- Wierzę, że w najbliższej przyszłości w drogę powrotną tym pociągiem pojadą polskie jabłka i polska żywność najwyższej jakości - powiedział szef resortu rolnictwa.

 

Smacznym akcentem tego wydarzenia była degustacja pysznych, pachnących polskich jabłek. Przewodniczącego Xi Jinpinga do spróbowania polskich owoców  zachęcał prezydent Andrzej Duda w towarzystwie ministra Krzysztofa Jurgiela i prezesa Agencji Rynku Rolnego Łukasza Hołubowskiego.
 

W Kancelarii Prezydenta RP podpisany został dziś protokół między polskim Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi i chińskim Generalnym Urzędem ds. Nadzoru Jakości Inspekcji i Kwarantanny w sprawie wymagań fitosanitarnych dla eksportu jabłek z Polski do Chin.
 

Minister Generalnego Urzędu Nadzoru nad Jakością, Inspekcji i Kwarantanny Chińskiej Republiki Ludowej Zhi Shuping powiedział, że jest to otwarcie drzwi dla eksportu do Chin tych owoców i podkreślił, że podpisane porozumienie jest również owocem - owocem wspólnych wysiłków obu stron.Tagi:
źródło: