Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Izby rolnicze: Sektor rolno-spożywczy powinien być wykluczony z negocjacji TTIP i CETA

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W nawiązaniu do przesłanego Stanowiska Zarządu Krajowej Rady Izb Rolniczych w sprawie...

W nawiązaniu do przesłanego Stanowiska Zarządu Krajowej Rady Izb Rolniczych w sprawie Kompleksowej umowy gospodarczo-handlowej (CETA), Zarząd KRIR poinformował Ministra Rozwoju, przesyłając do wiadomości Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, że w dniach 28-30 września 2016 r. w Modra, w Republice Słowackiej reprezentanci Izby Rolniczej Republiki Czeskiej (AKČR), Krajowej Rady Izb Rolniczych (KRIR), Węgierskiej Izby Rolniczej (NAK) oraz Słowackiej Izby Rolno-Spożywczej (SPPK) spotkali się na 62 posiedzeniu izb rolniczych krajów grupy wyszehradzkiej, podczas którego przyjęto wspólny komunikat.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


W kwestii porozumień handlowych CETA i TTIP przedstawiciele izb rolniczych V4 nalegają, aby sektor rolno-spożywczy został wykluczony z negocjacji ww. umów. Przedstawiciele rolników z Czech, Słowacji, Węgier i Polski podkreślają, że w UE wymagane są wyższe standardy produkcji, inne jest podejście do GMO oraz stosowania środków ochrony roślin i pasz w żywieniu zwierząt. Jest to głos rolników państw grupy wyszehradzkiej, który, zdaniem samorządu rolniczego, powinien być wzięty pod uwagę.
 
W zał. przekazano Komunikat z 62 posiedzenia izb rolniczych krajów grupy wyszehradzkiej oraz pismo Izby Rolniczej Woj. Łódzkiego, które jest jednym z wielu przykładów sygnałów napływających do Biura Krajowej Rady Izb Rolniczych od rolników z całej Polski, wyrażających sprzeciw wobec umów CETA i TTIP i ukazuje negatywne skutki przyjęcia tych umów dla polskiego rolnictwa.
 
Przedstawiając powyższe, podtrzymano wcześniej przesłane Stanowisko Zarządu.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +10 pkt. razem głosów: 10

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Unijny eksport zbóż maleje
 • Unijny eksport zbóż maleje

  W tygodniu 7-13.02.2018 wyeksportowano poza UE tylko 81,9 tys. ton pszenicy miękkiej, 9,9 tys. ton mąki pszennej w ekwiwalencie ziarna, 27,9 tys. ton pszenicy durum, 116,8 tys. ton jęczmienia, 40,2...
 • Rynek produktów mleczarskich
 • Rynek produktów mleczarskich

  Do września 2017 r. utrzymywała się bardzo dobra koniunktura na globalnym rynku mleka, czego odzwierciedleniem były rekordowe ceny masła, a także wysokie ceny pełnego mleka w proszku i sera Cheddar.
 • Ceny jabłek w UE znacznie wyższe niż przed rokiem
 • Ceny jabłek w UE znacznie wyższe niż przed rokiem

  Jak wynika z danych Komisji Europejskiej, w Unii Europejskiej od początku sezonu 2017/2018 utrzymują się wysokie ceny jabłek.
 • Można ubiegać się o pomoc finansową w formie kredytów preferencyjnych
 • Można ubiegać się o pomoc finansową w formie kredytów preferencyjnych

  Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, informuje o możliwości ubiegania się o pomoc finansową w formie kredytów preferencyjnych.
 • Spadek eksportu mięsa indyczego z Polski
 • Spadek eksportu mięsa indyczego z Polski

  Z szacunków Banku BGŻ BNP Paribas wynika, że kontyngent eksportu mięsa i podrobów drobiowych łącznie w 2017 r. wzrósł o 10%, jednak w przypadku mięsa indyczego, które jest częścią...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl