| Autor: redakcja1

Porozumienie UE z Koreą Południową ws. produktów ekologicznych

Z dniem 1 lutego 2015 roku weszło w życie obopólne porozumienie między UE a Koreą Południową dzięki któremu będą uznane standardy obu krajów związane z produktami ekologicznymi – podaje FAMMU/FAPA.

Porozumienie UE z Koreą Południową ws. produktów ekologicznych

Handel produktami ekologicznymi

Jak wynika z danych DG Agri, porozumienie eliminuje konieczność stosowanie podwójnej certyfikacji, a więc poprawi możliwości wysyłki unijnych eko produktów na półwysep koreański. Rząd koreański pierwszy raz powiadomił o porozumieniu w dniu18 grudnia 2014 roku.

 

Unia Europejska ma już podobne porozumienia z Australią, Japonią, Szwajcarią, Kanadą i USA. Porozumienie zostało usankcjonowane Rozporządzeniem Wykonawczym Komisji UE/131/2015 z 23 stycznia 2015 roku zmieniającym rozporządzenie WE/1235/2008 ustanawiające szczegółowe zasady wykonania rozporządzenia Rady WE/834/2007 w porównaniu do ustaleń związanych z importem produktów ekologicznych z krajów trzecich.Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!