| Autor: mikolaj

Problemy z pozwoleniami na poruszanie się kombajnami po drogach publicznych

W związku z trwającymi żniwami oraz sygnałami napływającymi od rolników Zarząd KRIR zwrócił się do Ministra Infrastruktury i Budownictwa w sprawie udzielenia informacji na temat konieczności uzyskiwania pozwoleń na poruszanie się kombajnami po drogach publicznych.

Problemy z pozwoleniami na poruszanie się kombajnami po drogach publicznych
Na przykładzie rolnika z województwa dolnośląskiego, który chciał w tym roku załatwić wszystko formalnie i zwrócił się do Starostwa Powiatowego w Lubaniu w sprawie wydania stosownego zezwolenia na jeden miesiąc – Zarząd KRIR poinformował, że różnie odbywa się to w różnych Starostwach (w przypadku dróg powiatowych).

Niestety okazało się, że Starostwo wymaga od niego podawania tras, godziny przejazdu co przy pracach żniwnych jest niemożliwe z uwagi na zmienne warunki pogodowe, które występują, a są tak ważne w pracach polowych. W związku z tym jest nikła szansa, żeby rolnik ten do końca żniw załatwił formalności. Pozytywnym przykładem jest natomiast Starostwo w Bolesławcu, które takie pozwolenie wydało, bez konieczności podawania szczegółów dotyczących trasy i godzin przejazdu.

Z uwagi na zbliżający się szczyt okresu żniwnego Zarząd KRIR zwrócił się do resortu infrastruktury pilną o interpretację w tym zakresie.


Tagi:
źródło: