Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Roczny nieopodatkowany przychód dla rolnika wyniesie 7 tys. zł?

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W ubiegłym tygodniu Komisja Finansów Publicznych oraz Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi...

W ubiegłym tygodniu Komisja Finansów Publicznych oraz Komisja Rolnictwa i Rozwoju Wsi rozpatrzyły sprawozdanie podkomisji nadzwyczajnej o projekcie ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz niektórych innych ustaw (druki nr 1640 i 1942).


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Projekt z druku nr 1640 dotyczy umożliwienia rolnikom nieopodatkowanej produkcji i sprzedaży przetworzonych produktów rolnych takich jak np. pieczywo czy sery. Posłowie zdecydowali, że zwolnienie będzie limitowane kwotą 7.000 zł przychodu rocznie.

W dniu 5 lutego br. Komisje podjęły decyzję o odstąpieniu od rozpatrywania poprawek zgłoszonych w czasie drugiego czytania do ww. projektu i wystąpieniu do Prezydium Sejmu z wnioskiem o ponowne skierowanie sprawozdania z druku nr 1942 do Komisji w celu sporządzenia poprawionego sprawozdania.W dniu 11 lutego br. Prezydium Sejmu - zgodnie z art. 47 ust. 3 regulaminu Sejmu - skierowało sprawozdanie z druku nr 1942 ponownie do Komisji Finansów Publicznych oraz Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi w celu sporządzenia poprawionego sprawozdania.

Komisje, kierując się przesłankami, o których mowa w art. 47 ust. 2 pkt 2 regulaminu Sejmu, przyjęły poprawione sprawozdanie w brzmieniu sprawozdania podkomisji.

Wyznaczono do 9 kwietnia br. termin dla ministra właściwego do spraw członkostwa RP w UE na przedstawienie opinii.

W posiedzeniu uczestniczyli: sekretarz stanu w Ministerstwie Finansów - Janusz Cichoń oraz podsekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi - Tadeusz Nalewajk.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl