| Autor: redakcja6

30 kwietnia weszły w życie przepisy, chroniące przed rozbiórką altany z rodzinnych ogrodów działkowych

30 kwietnia 2015 r. weszły w życie przepisy, które chronią przed rozbiórką altany z rodzinnych ogrodów działkowych. We wtorek, 19 maja br. Ewa Kopacz spotkała się z działkowcami z Rodzinnego Ogrodu Działkowego - Bemowo w Warszawie.

30 kwietnia weszły w życie przepisy, chroniące przed rozbiórką altany z rodzinnych ogrodów działkowych
Nowelizacja przepisów umożliwiła legalizację niewielkich, murowanych domków, wybudowanych na terenach rodzinnych ogrodów działkowych, które dotychczas nie spełniały wymogów altany. Nowe prawo wprowadziło definicję „altany działkowej”. Przed rozbiórką ochronionych zostało ok. 900 tys. obiektów.

Dobra współpraca rządu z działkowcami

Projekt zmian opracował Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Stop rozbiórkom altan”, który powstał przy Polskim Związku Działkowców. Najważniejsze poprawki do niego, zgodnie z zaleceniem premier Ewy Kopacz, zostały przygotowane wspólnie przez stronę rządową i przedstawicieli działkowców. Rada Ministrów przyjęła poprawki 9 grudnia 2014 r. Sejm przyjął nowelizację 6 lutego 2015 r., a prezydent podpisał 2 kwietnia 2015 r.
 
W najbliższym czasie ma dojść do kolejnego spotkania. Rozmowy mają dotyczyć innych ważnych kwestii dla działkowców m.in. statutu Polskiego Związku Działkowców.
 
- Jestem przekonana, że kolejne spotkanie przebiegnie w dobrej atmosferze, i że rozwiążemy wspólnie te problemy – powiedziała premier Ewa Kopacz w Warszawie. 
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!