Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Ustawa o lasach niezgodna z Konstytucją?

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Posłowie Prawa i Sprawiedliwości złożyli wniosek do Trybunału Konstytucyjnego o stwierdzenie...

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości złożyli wniosek do Trybunału Konstytucyjnego o stwierdzenie niezgodności z Konstytucją przepisów ustawy o zmianie ustawy o lasach z 24 stycznia 2014 roku. Reprezentantami tego wniosku będą profesorowie Jan Szyszko i Michał Seweryński - informują Lasy Państwowe.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Mariusz Błaszczak, przewodniczący Klubu Parlamentarnego PiS stwierdził na piątkowej konferencji w Sejmie, że ustawa narusza szereg przepisów Konstytucji, przede wszystkim zasadę legalizmu, gdyż w trakcie prac legislacyjnych zupełnie inne projekty przedstawiano na stronie internetowej Ministerstwa Środowiska, inny był przedmiotem posiedzenia Rady Ministrów, a inny trafił do Sejmu. Powiedział też, że naruszono - zawartą w Konstytucji - zasadę zrównoważonego rozwoju i zasadę działalności gospodarczej. Jego zdaniem ustawa doprowadzi do bankructwa Lasów Państwowych, potem ich prywatyzacji, a w efekcie do ograniczenia możliwości korzystania z lasów przez Polaków.

Wniosek złożony do Trybunału Konstytucyjnego o stwierdzenie niezgodności z Konstytucją przepisów ustawy o zmianie ustawy o lasach uzasadniał również prof. Jan Szyszko. Chwaląc działalność Lasów Państwowych, podkreślał, że zgodnie z Konwencją Klimatyczną i Protokołem z Kioto powinny one zostać włączone do systemu bilansowania zasobami CO2 w atmosferze. Lasy państwowe są w stanie pochłonąć około 40 mln ton tego gazu w ciągu roku, za co Skarb Państwa mógłby otrzymywać wysokie dofinansowanie, które z kolei można by przekazywać na rzecz terenów niezurbanizowanych. Niestety okazja na dodatkowy dochód nie jest wykorzystywana.


Posłowie PiS poinformowali również, że zebrano już ponad milion głosów popierających referendum o przyszłości Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe i obrocie ziemią przez cudzoziemców. Głosów wciąż przybywa.

Google+


źródło:

Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0
2014-04-13 17:17:16, napisał: edkar

Zawsze powtarzałem kazdemu gupkowi,że las to ogólnonarodowy majatek dostepny kazdemu do korzystania z wszystkich walorów leczniczych i przyrodniczych.Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl