Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
W Kotlinie Jeleniogórskiej zatrzymano crossowców

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Grupę crossowców, którzy nielegalnie jeździli po lasach Kotliny Jeleniogórskiej, zatrzymali...

Grupę crossowców, którzy nielegalnie jeździli po lasach Kotliny Jeleniogórskiej, zatrzymali strażnicy leśni oraz jeleniogórscy policjanci.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Straż Leśna z Nadleśnictwa Lwówek Śląski (RDLP we Wrocławiu) oraz policja zatrzymała czterech motocyklistów oraz ich przewodnika. Grupa zatrzymanych crossowców okazała się obywatelami Austrii. Wszyscy zostali ukarani mandatami na łączną kwotę 2 tys. zł. Natomiast polski przewodnik za popełniony czyn odpowie przed sądem.
 
Wykrycie wykroczeń polegających na nielegalnej jeździe po lesie jest głównym celem rozpoczętej współpracy Straży Leśnej nadleśnictw: Lwówek Śląski, Jawor, Złotoryja, Śnieżka oraz Szklarska Poręba z jeleniogórską policją. 
 
Obie służby prowadzą działania ukierunkowane na zwalczanie jeżdżących po lasach oraz górskich szlakach quadów i pojazdów motocyklowych, które stwarzają niebezpieczeństwo dla innych użytkowników obszarów leśnych. Wspólne działanie ma przyczynić się do całkowitego wyeliminowania tego zjawiska.
 
Wspólne działania leśników i policjantów zapobiegają niszczeniu przyrody oraz przyczyniają się do tego, że spacerowicze w lesie czują się bezpieczniej.
 
Leśnicy podkreślają, że quady czy motocykle niszczą ściółkę, a ryk silników straszy zwierzęta. Poza tym ryzykowne wyczyny kierowców mogą być niebezpieczne dla osób spacerujących po lesie.
 
W ciągu ubiegłego roku strażnicy leśni zarejestrowali ponad 40 tys. przypadków bezprawnego korzystania z lasu. To wzrost o ponad 5 tys. w porównaniu do 2016 r. Wśród przypadków nielegalnego korzystania z lasu duży odsetek stanowiły te związane z bezprawnymi wjazdami do lasu.
 
Jazda po lesie jest zabroniona nie tylko w ustawie o lasach (art. 29), ale jest także naruszeniem art. 161. kodeksu wykroczeń, za taki czyn grozi grzywna.
 

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl