Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Z 20 ton tytoniu mogli wyprodukować 20 mln nielegalnych papierosów

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Kolejne wspólne działania CBŚP i KAS zakończone sukcesem. Tym razem funkcjonariusze...

Kolejne wspólne działania CBŚP i KAS zakończone sukcesem. Tym razem funkcjonariusze zlikwidowali krajalnię tytoniu, zabezpieczając przy tym 20 ton tytoniu, wartego 13 mln zł. Do sprawy zatrzymano siedem osób, którym w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie przedstawiono zarzuty, m.in. udziału w zorganizowanej grupie przestępczej.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Policjanci zwalczający przestępczość ekonomiczną Zarządu we Wrocławiu Centralnego Biura Śledczego Policji, przy wsparciu funkcjonariuszy z mazowieckiego i dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego zlikwidowali krajalnię tytoniu, która znajdowała się w powiecie pruszkowskim. W jednej z hal ujawniono i zabezpieczono pracującą profesjonalną linię produkcyjną do przetwarzania liści tytoniu w krajankę. Tam też, na gorącym uczynku zatrzymano sześć osób, w tym czterech obywateli Polski i dwóch Ukrainy.
 
Podczas działań funkcjonariusze CBŚP i KAS zabezpieczyli 20 ton tytoniu do palenia, o wartości rynkowej 13 mln zł. Wartość uszczuplenia Skarbu Państwa w podatku akcyzowym została wyliczona na kwotę ponad 14 mln zł.
 
W trakcie akcji na posesję przyszedł kolejny mężczyzna, który również został zatrzymany. Według śledczych może mieć on również bezpośredni związek z przestępczością akcyzową.
 
W Prokuraturze Okręgowej w Warszawie wszystkim zatrzymanym przedstawiono zarzuty popełnienia przestępstwa udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, przestępstwa z ustawy o wyrobie alkoholu etylowego oraz wytwarzaniu wyrobów tytoniowych i kodeksu karno-skarbowego.
 
Na podstawie zebranego materiału dowodowego Sąd Rejonowy Warszawa Mokotów, zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.
 
To kolejne, zakończone sukcesem, wspólne działanie służb celno-skarbowych i CBŚP, wymierzone przeciwko nielegalnej produkcji i obrotowi towarami akcyzowymi. Ujawnione przez służby rozmiary nielegalnej produkcji papierosów, potwierdzają słuszność prowadzonych działań, dlatego będą one kontynuowane.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl