Zabezpieczony alkohol bez akcyzy

6814 litrów gotowego produktu alkoholowego bez polskich znaków akcyzy zabezpieczyli policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą koszalińskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Koszalinie.

Zabezpieczony alkohol bez akcyzy
Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą KMP Koszalin ustalili, że 38-latek na terenie posesji zorganizował linię do produkcji alkoholu. Na miejsce udali się wspólnie z funkcjonariuszami Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Koszalinie.
 
W pomieszczeniach magazynowych 38-letni mężczyzna przygotował wszystko to, co jest niezbędne do wytwarzania wysokoprocentowego trunku. Łącznie w zajmowanych przez 38-latka pomieszczeniach zabezpieczono 6814 litrów gotowego produktu alkoholowego.
 
Szacowana przez funkcjonariuszy służby celnej wartość uszczuplenia skarbu państwa opiewa w tym konkretnym przypadku na ponad pół miliona złotych.
 
Wszystkie ujawnione na posesji mężczyzny produkty zostały zabezpieczone, a on sam jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzuty produkcji i przechowywania wyrobów spirytusowych bez polskich znaków akcyzy. Kodeks karny skarbowy przewiduje za to karę do 2 lat pozbawienia wolności.


Tagi:
źródło: