| Autor: redakcja1

Zostanie powołany zespół ds. Puszczy Białowieskiej

Istotne jest, by w Puszczy Białowieskiej wyważyć proporcję między czynną i bierną ochroną tego obszaru. W tej sprawie będziemy się starali znaleźć kompromis między stanowiskiem ekologów i leśników – powiedział minister środowiska Henryk Kowalczyk podsumowując wizytę studyjną w Puszczy Białowieskiej, która odbyła się 1 lutego 2018 r.

Zostanie powołany zespół ds. Puszczy Białowieskiej
Wizyta miała na celu m.in. zapoznanie się z sytuacją w Puszczy Białowieskiej pod względem realizacji postanowienia Trybunału Sprawiedliwości UE (TSUE).

- Mogę zapewnić, że realizujemy wszystkie decyzje i zalecenia TSUE – podkreślił minister Kowalczyk.

- Walcząc z kornikiem drukarzem, bierzemy pod uwagę, że Puszcza Białowieska to obszar szczególnej ochrony. Jednak walkę tę musimy prowadzić zgodnie z przepisami Unii Europejskiej – dodał.

- Chcemy dojść do porozumienia z Komisją Europejską i Trybunałem Sprawiedliwości UE (TSUE) w sprawie możliwości ochrony Puszczy. Zgodnie z tym, co wielokrotnie podkreślał premier Mateusz Morawiecki, w sprawie Puszczy Białowieskiej szanujemy decyzje i zalecenia TSUE i zastosujemy się do jego postanowień – zaznaczył minister środowiska

 
Szef resortu środowiska zaznaczył, że Ministerstwo Środowiska przeprowadzi konsultacje dotyczące ochrony Puszczy Białowieskiej.

- Zostanie powołany zespół ekspercki, który przygotuje długofalowy plan dla puszczy – zapewnił minister Kowalczyk.

 
- W sprawie Puszczy Białowieskiej chcę zapoznać się z argumentacją i opiniami ekspertów: zarówno organizacji ekologicznych, jak i leśników. Wszystkie środowiska mogą liczyć na otwartość z mojej strony – dodał.
 
W trakcie wizyty w puszczy minister środowiska spotkał się m.in. z przedstawicielami organizacji ekologicznych i lokalnej społeczności.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!