| Autor: mikolaj

Aktualna sytuacja w sektorze mleczarskim tematem sympozjum Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich

„Aktualna sytuacja w sektorze i na rynku mleczarskim” to temat sympozjum, w których w dniu wczorajszym (19 lutego) wziął udział minister Stanisław Kalemba. Spotkanie zorganizował Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich.

Aktualna sytuacja w sektorze mleczarskim tematem sympozjum Krajowego Związku Spółdzielni Mleczarskich
Szef resortu rolnictwa poinformował o dotychczasowych ustaleniach dotyczących Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 i możliwościach korzystania z unijnych funduszy w nowej perspektywie budżetowej.

Spotkanie było także okazją do podsumowania ubiegłorocznych osiągnięć branży mleczarskiej i omówienia perspektyw dalszego rozwoju. Minister w sposób szczególny odniósł się do kwestii zorganizowania sektora i pogratulował dobrej współpracy. Podkreślił, że jest to wzór do naśladowania zarówno dla producentów jak i przetwórców.

– Bez sektora mleczarskiego nie osiągnęlibyśmy takiego wyniku w handlu zagranicznym, jaki mamy teraz – podkreślił Stanisław Kalemba i dodał, że nie ma drugiej dziedziny w polskiej gospodarce, która rozwijałaby się w takim tempie jak branża rolno-spożywcza.

– Za rok 2013 osiągnęliśmy dodatnie saldo w handlu zagranicznym artykułami rolno-spożywczymi na poziomie 5,7 mld euro, czyli odnotowaliśmy wzrost o 32%. Ten sukces powinien być wyznacznikiem kierunków polskiej gospodarki – powiedział minister rolnictwa.
 


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!