| Autor: redakcja1

Ceny artykułów mleczarskich na rynkach zagranicznych

Pod koniec lipca w Oceanii cena ukształtowała się na poziomie 6 150 USD/t i była o 4% wyższa niż na początku miesiąca oraz prawie dwukrotnie większa niż przed rokiem.

Ceny artykułów mleczarskich na rynkach zagranicznych
Ceny masła
 
W portach Europy Zachodniej w analizowanym okresie cena masła wynosiła 7 213 USD/t, a więc więcej o 4% niż poprzednim notowaniu i o 12% niż miesiąc wcześniej.
 
Ceny mleka w proszku
 
W Oceanii cena OMP w dniu 21 lipca wynosiła 2 050 USD/t i była mniejsza o 3,5% niż w poprzednim notowaniu i o 2% w ujęciu miesięcznym, w porównaniu do notowań sprzed roku cena OMP była o 6,5% większa. W portach Europy Zachodniej cena OMP wynosiła 2 075 USD/t, czyli była niższa o 1% niż na początku miesiąca, o 8% niż w czerwcu, ale o 6% wyższa niż w poprzednim roku.
 
W portach Europy Zachodniej pełne mleko w proszku w omawianym okresie zbywano po 3 500 USD/t, tj. drożej o 6,5% niż w poprzednim notowaniu i o 1% niż w czerwcu, oraz o 44% niż w 2016 roku. W Oceanii cena tego artykułu ukształtowała się w granicy 3 200 USD/t,a więc wyższej o 2% niż na początku lipca i w czerwcu oraz o 45% niż a tym samym miesiącu ubiegłego roku.
 
Ceny sera Cheddar
 
Ceny sera Cheddar, po utrzymującym się od połowy marca br. zwyżce, od początku czerwca ulegają spadkom. Za ten gatunek sera 16 czerwca br. otrzymywano 3 560 USD/t, a więc mniej o 1% niż tydzień wcześniej i o 3% niż przed miesiącem. Jednocześnie Cheddar był droższy o 7% niż w analogicznym okresie czerwca 2016 r. Na aukcji GlobalDairyTrade w dniu 20 czerwca cena sera ukształtowała się na poziomie 4 121 USD/t, tj. o 4% mniej niż dwa tygodnie wcześniej, ale o 11% więcej niż przed miesiącem. W relacji rocznej ser Cheddar był o 43% droższy.
Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!