| Autor: redakcja1

Notowania cukru. Cukier mocno tanieje

Kontrakt terminowy na cukier biały z dostawą na sierpień 2015 roku na londyńskiej giełdzie ICE został zrealizowany na 268 tys. ton - 5360 lotów. Cukier pochodzi przede wszystkim z Tajlandii - 193 tys. ton, a także z Brazylii i Indii. Całość kontyngentu przypadła ED&F Man. Realizacja była większa, niż początkowo sądzono – podaje FAPA/FAMMU.

Notowania cukru. Cukier mocno tanieje

Ceny cukru

Ostatni tydzień przyniósł silne zniżki notowań cukru na giełdach. W Londynie cukier biały potaniał o 4,4% do 348 USD/t, a jeśli wziąć pod uwagę zmianę kontraktu o 6,6%. W Nowym Jorku cukier surowy stracił jeszcze więcej, bo o 8,7% do 250,9 USD/t. W obrębie roku notowania były mniejsze o odpowiednio 22,2% i 32,9%.

 

Największymi powodami ostatnich przecen są słabnący real brazylijski, dobre wyniki w kampanii cukrowniczej w Brazylii i wysoka podaż cukru na świecie. Obserwowane na początku czerwca zwyżki notowań zostały już w zasadzie zniwelowane.

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!