| Autor: redakcja1

Globalny rynek mleka i jego produktów

Po prawie trzech latach nadpodaży i spadków cen artykułów mleczarskich branża mleczarska doczekała się zwyżki zapotrzebowania, w szczególności na produkty o dużej zawartości tłuszczu mlecznego.

Globalny rynek mleka i jego produktów
Wzrost cen mleka wypłacanych rolnikom i sprzyjające warunki pogodowe przyniosły znaczną poprawę na światowych rynkach mleczarskich.
 
Zdaniem ekspertów Banku BGŻ BNP Paribas, sytuację rynkową uznaje się za pozytywną. Słaby popyt na OMP jest jedynym negatywnym czynnikiem wpływającym na branżę mleczarską, która potrzebuje jeszcze trochę czasu aby pokryć straty poniesione podczas kryzysu.
 
Zdecydowane zwyżki cen artykułów mleczarskich niewątpliwie przyczynią się do poprawy sytuacji branży w następnych miesiącach. Dynamiczny wzrost cen zwłaszcza masła jest spowodowany ograniczonymi globalnymi zapasami tego produktu i stale rosnącym popytem, szczególnie widocznym w Ameryce Północnej i Azji. Zwiększenie się popytu na masło wynika z potrzeb konsumentów, którzy postrzegają masło jako bezpieczniejszą alternatywę dla substytutów olejów roślinnych, takich jak margaryna.


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!