Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Handel OMP wzrośnie do 2,3 mln ton

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


W 2016 r. z powodu zwiększonej produkcji w państwach eksportujących i niskich cen na rynkach...

W 2016 r. z powodu zwiększonej produkcji w państwach eksportujących i niskich cen na rynkach globalnych oczekuje się poprawy unijnego handlu odtłuszczonym mlekiem w proszku o 2,8% - 61 tys. ton do 2,3 mln ton.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Handel OMP


Jak wskazuje analitycy BGŻ BNP Paribas, z punktu widzenia państw eksportujących, niepewny popyt importowy na PMP, a także krótszy okres trwałości sprawiły, że OMP jest preferowaną opcją. Poza tym, spadek cen produktów mlecznych skłoniła producentów do zmiany produkcji z PMP na OMP/masło.
 
Poza tym zniżka wywozu sera w UE, z powodu rosyjskiego embarga, także sprzyjał produkcji masła i OMP z pozostającego nadmiaru mleka. To natomiast spowodowało zwyżkę dostaw OMP, co wraz z niskimi cenami na rynkach globalnych, przyczyniło się do znacznego wzrostu sprzedaży do zapasów interwencyjnych UE w pierwszej połowie 2016 r.
 
Analizując kraje importujące takie jak Chiny, Wietnam, Egipt, Filipiny, Malezja, Tajlandia, Indonezja i Singapur i inne można się spodziewać, że zwiększą one zakupy i będą przeciwwagą dla ograniczonego przywozu ze strony Arabii Saudyjskiej, Jemenu, Rosji i Nigerii. Połowa z 61 tys. ton przewidywanej zwyżki w 2016 r. handlu światowego ma być zaspokojona przez UE a 1/3 przez Nową Zelandię. W przypadku Nowej Zelandii, ograniczone zapotrzebowanie importowe na PMP doprowadziło do położenia większego nacisku na produkcję OMP i eksport, szczególnie do południowo-wschodniej Azji. Prognozy wskazują na wzrost eksportu też w USA, Australii i Ukrainie.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl