Monitor fraz

Zapamiętaj mnie    Przypomnij hasło

Partner portalu
Unijny eksport sera wzrośnie pierwszy raz od nałożenia rosyjskiego embarga

Dodano:

pomniejsz czcionkę powiększ czcionkę


Prognoza FAO wskazuje, że handel serem odnotuje ograniczoną zwyżkę w 2016 r., podnosząc się...

Prognoza FAO wskazuje, że handel serem odnotuje ograniczoną zwyżkę w 2016 r., podnosząc się o 1,6% do 2,4 mln ton.


Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości raz w tygodniu na e-mail!

Akceptuję regulamin portalu


Handel serem


Jak podaje Bank BGŻ BNP Paribas, najważniejsze państwa, od których spodziewana jest zwyżka popytu przywozowego to Rosja, USA, Korea Południowa, Japonia, Irak i Meksyk. Pośród czołowych eksporterów, zwiększony wywóz zapowiada się w UE, Białorusi, Argentynie i Iranie, podczas gdy sprzedaż przez Nową Zelandię, USA i Egipt prawdopodobnie zmaleje.
 
Wysyłka przez kraje UE może podnieść się o 6,1% do ponad 763 tys. ton, co mogłyby stanowić pierwszy roczny wzrost od rosyjskiego embarga wprowadzonego w 2014 r. Z powodu wcześniejszej kluczowej roli Rosji, która pochłaniała 1/3 wywozu UE przed wprowadzeniem zakazu, kraje UE musiały skupić się na innych kanałach wysyłkowych, w tym przede wszystkim do USA, Japonii, Korei Południowej i Arabii Saudyjskiej.
 
Tymczasem, w związku z tym, że główni eksporterzy sprzed roku 2014 r. w dalszym ciągu podlegają embargo, Białoruś ma ogromne szanse na eksport do Rosji i w konsekwencji prognozowany jest tam wzrost dostaw o 8,1% w 2016 r. do ponad 192 tys. ton.
 
Ostry spadek importu WMP przez Chiny w 2015 r. spowodował, że Nowa Zelandia skupia się bardziej na serze, jako alternatywie wykorzystującej mleko. W wyniku czego eksport sera przez Nową Zelandię w 2016 r. powinien zwiększyć się o 1% do 330 tys. ton. W USA niesłabnący popyt krajowy na wyroby mleczarskie i niskie ceny sera na rynkach globalnych prawdopodobnie doprowadzą do obniżenia wywozu sera drugi rok z rzędu.

Google+


źródło:

Nie ma żadnych komentarzy! Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość.
Jeśli nie masz jeszcze konta zarejestruj się i bierz aktywny udział w życiu serwisu.
Skomentuj

Czy artykuł był pomocny? +0 pkt. razem głosów: 0

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Gospodarz.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Dodając komentarz akceptujesz regulamin serwisu.


 • Produkty mleczne potencjalnie skażone bakterią Salmonelli na polskim rynku
 • Produkty mleczne potencjalnie skażone bakterią Salmonelli na polskim rynku

  Główny Inspektor Sanitarny informuje, że poprzez system Wczesnego Ostrzegania o Niebezpiecznej Żywności i Paszach (RASFF) uzyskał informację, że firma Lactalis, w związku z zaangażowaniem się...
 • Eksport produktów mleczarskich z UE
 • Eksport produktów mleczarskich z UE

  W pierwszych jedenastu miesiącach 2017 r. z Unii Europejskiej wyeksportowano 127,3 tys. t masła, a więc o 26,9 tys. t - 17% mniej niż w porównywalnym okresie przed rokiem.
 • Unijny handel drobiem
 • Unijny handel drobiem

  Jak wynika z danych USDA Unia Europejska jest czwartym na świecie, po Stanach Zjednoczonych, Brazylii i Chinach producentem mięsa drobiowego. Jak wynika z prognoz Komisji Europejskiej w 2018 r. unijna...
 • Rosyjskie embargo
 • Rosyjskie embargo

  7 sierpnia 2014 r. rząd rosyjski wprowadził zakaz przywozu do Federacji Rosyjskiej niektórych produktów rolnych pochodzących z UE, w tym owoców i warzyw. W czerwcu 2015 r. władze rosyjskie...
 • Wykorzystanie środków z Unii Europejskiej na lata 2014-2020
 • Wykorzystanie środków z Unii Europejskiej na lata 2014-2020

  Podczas posiedzenia sejmowej Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej prezes NIK przedstawił wyniki kontroli na temat zarządzania wykorzystaniem środków UE na lata 2014 - 2020 w...
Agencja Marketingowa Wizerunek Spółka z o.o.
Plac Berwińskiego 5, 66-120 Kargowa, NIP 596-172-58-30, REGON 080420978
TEL. +48 506 650 670, FAX (68)422-11-64, TEL. (68)422-11-63
© 2010-2014r. Wszelkie prawa zastrzeżone Gospodarz.pl