| Autor: redakcja1

Eksport artykułów mleczarskich wzrósł do 107,7 mln euro (styczeń 2016)

Jak wynika ze wstępnych danych Ministerstwa Finansów (za MRiRW) w styczniu br. wartość eksportu artykułów mleczarskich wyniosła 107,7 mln EUR, a więc była o 9,4 proc. niższa niż przed rokiem - podaje BGŻ BNP Paribas.

Eksport artykułów mleczarskich wzrósł do 107,7 mln euro (styczeń 2016)

Eksport artykułów mleczarskich

Obniżka wartości sprzedaży dotyczył wszystkich podstawowych kategorii produktów mleczarskich z wyjątkiem mleka w proszku, którego wartość wysyłki w styczniu wzrosła o 19,8 proc. do 20,4 mln EUR. Zwyżka ta wynikała głównie ze znacznie większych zakupów ze strony Algierii.

Warto zauważyć, że wartość sprzedaży towarów na rynek unijny zmalała o 16,5 proc. do 76,6 mln EUR, podczas gdy eksport produktów mleczarskich do krajów trzecich wzrósł o 14,3 proc. do 31,3 mln EUR.  W przypadku UE względem stycznia 2015 r. zakup ograniczyła głównie Holandia – o 6 mln EUR, a więc połowę całkowitej zniżki wywozu produktów mleczarskich z Polski w styczniu.

Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!