Koktajl - najzdrowszy fast food

Z roku na rok koktajle owocowe oraz warzywne są coraz bardziej popularne, nie tylko w sferze diety redukcyjnej. Zmiksowanymi warzywami i owocami coraz częściej zastępujemy niektóre posiłki.

Koktajl - najzdrowszy fast food
Koktajle to najzdrowszy posiłek
 
Do przygotowania koktajli używamy świeżych produktów. Poza jarzynami do blendera możemy dodać, m. in. miód, nabiał czy też zioła. Posiłki przygotowuje się na zimno, co pozwala na zachowanie większości ważnych składników odżywczych. Jest to szczególnie istotne w przypadku witamin A i C, które tracą część właściwości podczas obróbki cieplnej. Dodanie do koktajlu nasion, pestek lub odrobiny oliwy ułatwi wchłanianie witamin rozpuszczalnych w tłuszczach, np. witaminy D. W szejkach znajdziemy mnóstwo błonnika i antyoksydantów.
 
Koktajle to najsmaczniejszy i najłatwiejszy sposób na spożycie zalecanych przez Światową Organizację Zdrowia pięciu porcji warzyw i owoców dziennie, jak krównież najszybszy posiłek.
 
Wystarczy kilka minut w kuchni, żeby przygotować pyszne koktajle i zabrać je ze sobą – czeka na nas park, las i plaża – zauważyła Ewa Wagner, redaktor naczelna miesięcznika „Kuchnia”, po czym dodała: – Wszystko sprowadza się do wybrania kilku ulubionych składników.
 
Potrzebujesz najwyżej pięciu minut: mycie warzyw i owoców, krojenie, miksowanie – i obiad gotowy. Zanim nabierzesz odwagi i wprawy w łączeniu składników, skorzystaj z gotowych, sprawdzonych przepisów. A jeśli szczególnie cenisz wygodę i czas, tradycyjny blender zamień na koktajler. To pojemnik, który jest jednocześnie mikserem i butelką, z której wypijesz przekąskę.


Tagi:
źródło: