| Autor: redakcja1

Krajowe ceny produktów mleczarskich

W dniach 16-22 kwietnia bieżącego roku ceny masła oraz pełnego mleka w proszku obniżyły się.

Krajowe ceny produktów mleczarskich
W tym czasie ceny masła w blokach były na poziomie 10,61 złotego za kilogram, co w odniesieniu do poprzedniego tygodnia daje spadek o 7,2 procenta. Natomiast w relacji miesięcznej jest to także mniej o 5 procent, a w ciągu roku to obniżka o 26 procent.

W analizowanym okresie potaniało masło konfekcjonowane, tym samym osiągając cenę 13,98 złotego za kilogram. W tym przypadku tygodniowa obniżka wyniosła 1 procent, a miesięczna – 12 procent. W zestawieniu rocznym to o 9 procent mniej.

W omawianym okresie, odtłuszczone mleko w proszku kosztowało 8,54 złotego za kilogram, czyli o 1 procent mniej niż tydzień wcześniej. W porównaniu z ubiegłym miesiącem jest to mniej o 8 procent, a rokiem – 11 procent.

Pełne mleko w proszku potaniało o 1 procent, osiągając przy tym granicę 11,02 złotego za kilogram. W odniesieniu do marca to spadek o 4 procent, a do zeszłego roku to 13 procentowa zniżka.
 


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!