| Autor: redakcja1

Na rynku cukru przetrwają tylko najwydajniejsi

Na poświęconej cukrownictwu konferencji zorganizowanej w Dubaju przez firmę Platts Kingman, dyrektor generalny AB Sugar, Mark Carr wyraził opinię, że zniesienie kwot produkcyjnych w sektorze cukrowniczym jest największą w historii zmianą uregulowań na tym rynku w UE. Niemniej jednak widzi w niej szansę - podaje FAPA/FAMMU.

Na rynku cukru przetrwają tylko najwydajniejsi

Rynek cukru

Po październiku 2017 roku, kiedy w UE przestaną obowiązywać limity produkcyjne na cukier i izoglukozę, a unijny sektor cukru stanie jednym z najbardziej liberalnych na świecie, nowe warunki mogą pozwolić na zwiększenie eksportu. Trzeba będzie jednak liczyć się z dużą zmiennością cen i sobie z nią radzić. Bez aktualnych regulacji rynek cukru w UE ma funkcjonować w podobny środowisku do sektorów stali, ubrań czy oprogramowania.
 
Według niego, cukier z UE może być tak samo konkurencyjny na świecie jak unijne mleko czy ziemniaki, ale nie ma tu miejsca dla niewydajnych dostawców surowca. O sukcesie ma decydować również dostępność do rynków i infrastruktury transportowej. Dla unijnych producentów cukru, którzy nie mają wydajnej bazy surowcowej i przewag geograficznych, mogą nastać trudne czasy.

 Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!