Wysoka realizacja kontraktu na cukier surowy

Na nowojorskiej giełdzie towarowej kontrakt terminowy na cukier surowy z dostawą na lipiec 2016 roku został zrealizowany na 1,2 mln ton, czyli 23706 lotów – podaje FAMMU/FAPA.

Wysoka realizacja kontraktu na cukier surowy

Notowania cukru

W dodatku to największa dostawa w tym kontrakcie od siedmiu lat. Odbiorcami są singapurski Wilmar International Ltd. i Alvean. Poza tym dostawa warta jest ponad 500 mln dolarów. Alvean należy do amerykańskiego Cargilla i brazylijskiego Copersucar a firma potwierdziła zakup 179 tys. ton. Z kolei Wilmar zrealizował większość kontraktu i jest to szósty z rzędu tak duży zakup tej firmy. Singapurczycy zwykle zaopatrują rynek azjatycki i bliskowschodni.
 

Początek miesiąca przyniósł wyhamowanie czerwcowych, silnych podwyżek. Przez ostatni tydzień w Londynie cukier biały obniżył się o 0,8%, spadając do 563,5 USD/t, a w Nowym Jorku cukier surowy stracił o 2,1% do 453,5 USD/t. W zestawieniu miesięcznym cukier był droższy odpowiednio o 6,8 i 4,9%. Natomiast w ujęciu rocznym cukier surowy był droższy aż o 67,1%, a cukier biały o 51,7%. Jednak mimo przecen cukier jest obecnie najdroższy od ponad trzech lat. Tagi:
źródło: