| Autor: mikolaj

Polskie stanowisko ws. nowego rosyjskiego embarga na polską wieprzowinę

Piotr Serafin, sekretarz stanu w resorcie spraw zagranicznych, odniósł się w środę do zapowiadanego embarga Rosji na polską wieprzowinę, które miałoby obowiązywać od 7 kwietnia.

Polskie stanowisko ws. nowego rosyjskiego embarga na polską wieprzowinę

Wiceminister MSZ stwierdził, że za Polską w tym sporze murem stoi Komisja Europejska. Zaznaczył, że w praktyce nie zmienia to niczego w stosunku do obecnej sytuacji, czyli obowiązywania od 18 lutego zakazu eksportu wieprzowiny z Unii Europejskiej (UE).

Poinformował, że w ubiegłym tygodniu odpowiednie organy UE podniosły sprawę polskiej wieprzowiny na forum Światowej Organizacji Handlu (WTO). Zwrócił uwagę, że działania Rosji mogą być reakcją na interwencję Komisji Europejskiej na forum WTO w sprawie funkcjonujących barier w handlu wieprzowiną


Piotr Serafin poinformował również, że Komisja Europejska będzie w najbliższej przyszłości rozważała podjęcie dalszych kroków w związku z działaniami Rosji.

Rzecznik prasowy Komisji Europejskiej poinformował o skierowaniu skargi na Rosję do WTO.

W komunikacie z 1 kwietnia Rosyjska agencja prasowa ITAR-TASS poinformowała o zapowiedziach embarga ze strony Federalnej Służby Nadzoru Weterynaryjnego i Fitosanitarnego Rossielchoznadzoru.

Rozporządzenie w tej sprawie ma być podpisane w środę.

 


Tagi:
źródło:

Najświeższe wiadomości zawsze na czas!

Zapisz się do bezpłatnego newslettera Gospodarz.pl i otrzymuj najważniejsze wiadomości z branży raz w tygodniu bezpośrednio na Twoją skrzynkę e-mail!